Dodana: 16 marzec 2018 15:15

Zmodyfikowana: 16 marzec 2018 15:15

Podróż do dalekich krajów? A może warto zwiedzić własny region?

Do tego zachęcają organizatorzy kolejnego już spotkania z cyklu „Podlaskie Let’s Go Outside”. Tym razem uczestnicy rozmawiali o Regionie Puszczy Białowieskiej. A o urokach naszej turystyczne perły mówili m.in malarka i przewodnik Barbara Bańka oraz organizator Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep Dariusz Skibiński. Spotkanie odbyło się 15 marca br. w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Ilustracja do artykułu 15.jpg

„Podlaskie Let’s Go Outside” to wydarzenie o luźnej formule, które ma za zadanie kształcić, otwierać ludzi na nowe doświadczenia, dostarczać bezcennych emocji i zachęcać do zwiedzania i poznawania regionu. Ciekawi goście, towarzyszące spotkaniom projekcje filmów, wystawy fotografii oraz konkursy, mają za zadanie przybliżyć mieszkańcom Białegostoku i okolic walory turystyczne regionu.

 

Wydarzenie organizowane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przyciągnęło rzeszę zainteresowanych, a poszczególne prelekcje spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy.
- Nie zabrakło znakomitych osobistości, które nadały spotkaniu wyjątkowy charakter. Barbara Bańka, malarka i przewodnik oraz Dariusz Skibiński, organizator Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, przedstawili  intrygujące piękno
i wyjątkowość Regionu Puszczy Białowieskiej.
– podkreślają organizatorzy
Atrakcją wydarzenia była udostępniona,dzięki uprzejmości Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku, wystawa pt. „Białowieskie Spotkania Fotograficzne”. Kulisy jej powstawania zdradził kurator, Prezes  Okręgu Północno-Wschodniego Związku Polskich Artystów Fotografików Bogusław Florian Skok.

Uczestnicy spotkanie mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Lokalną Organizację Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”, a także skosztować lokalnych przysmaków.

Wystawę „Białowieskie Spotkania Fotograficzne” można oglądać w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej przy Odeskiej 1 do dnia 8 kwietnia. Zapraszamy.

facebook