Dodana: 18 luty 2019 14:13

Zmodyfikowana: 18 luty 2019 14:13

Podlaskie prezentowało swoja ofertę turystyczną w Tel Awiwie

To najważniejsze w Izraelu spotkanie branży turystycznej – w Tel Awiwie odbyły się 25. międzynarodowe targi turystyczne IMTM 2019. W polskim pawilonie swoją ofertę turystyczną prezentowały województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, małopolskie oraz Stołeczne Biuro Turystyki, biura podróży i przedsiębiorcy. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. Jak się okazało oferta województwa podlaskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Ilustracja do artykułu Targi turystyczne TelAwiw 2019 (3).jpg

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego prezentował ofertę w ramach stoiska narodowego przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną.
Członkowie obecnej  na targach delegacji Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, na czele z  wiceminister Anną Krupką,   zwrócili  szczególna uwagę na udział województwa podlaskiego w wydarzeniu,  zaznaczając, iż oferta Podlaskiego  wypełnia istniejącą lukę w prezentowanej przez pozostałe województwa ofercie turystycznej i kulturalnej.
Ambasador RP w Państwie Izrael, Marek Magierowski wskazał na duży potencjał naszego regionu  w rozwoju turystyki przyjazdowej z Izraela opartej na turystyce aktywnej, kulinarnej i przyrodniczej.

Te opinie znalazły swoje potwierdzenie podczas licznych rozmów delegacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zarówno z izraelskimi przedstawicielami branży turystycznej, jak i odwiedzającą targi publicznością.
Pracownicy UMWP odbyli szereg spotkań z dziennikarzami i blogerami przede wszystkim w kwestii organizacji podróży studyjnych i medialnych do województwa podlaskiego.
 Podczas rozmów strona izraelska wskazywała na fakt swoistego „nasycenia” się turystów z Izraela wizytami w dużych aglomeracjach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i poszukiwaniem nowych atrakcji turystycznych w innych regionach Polski.
Województwo podlaskie z racji swojej lokalizacji (bliskość i dobra komunikacja z Warszawą) i oferty turystycznej opartej na walorach przyrodniczo-kulturowych, ma szansę na znalezienie się wśród ulubionych kierunków turystycznych Izraelczyków.
Wśród polskich miast to Warszawa znalazła się w piętnastce najchętniej odwiedzanych miejsc przez  turystów z Izraela (obok Amsterdamu, Berlina, Rzymu).
W 2017 r. liczba turystów z Izraela odwiedzających Warszawę wyniosła 107 tysięcy (0 31% więcej niż rok wcześniej).
Województwo podlaskie ma szansę m.in. na „przejęcie” części turystów przylatujących do Warszawy, którzy po wizycie w stolicy udadzą się na eksplorację podlaskiego.

źródło: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki

 

facebook