Dodana: 10 kwiecień 2018 15:30

Zmodyfikowana: 10 kwiecień 2018 15:30

Podlaskie na targach turystycznych w Mińsku

Województwo podlaskie, jak co roku, prezentowało swoją ofertę turystyczną w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych „Otdych” (‘Wypoczynek”) odbywających się w Mińsku (Białoruś) w dniach 4-7 kwietnia br.

Ilustracja do artykułu IMG_0004.JPG

Degustacja regionalnych przysmaków, smakowe i zapachowe kompozycje ziół – to niektóre z atrakcji przygotowanych dla odwiedzających. Targi „Otdych” to nie tylko okazja do zaprezentowania oferty Podlaskiego turystom indywidualnym, ale również doskonała sposobność do rozwoju inicjatyw o charakterze międzynarodowym. Stoisko województwa podlaskiego odwiedzili m.in. Tatiana Lidiajewa   z Wydziału Sportu i Turystyki Obwodowego Komitetu Wykonawczego Obwodu Grodzieńskiego oraz przedstawiciele biura UNDP w Mińsku, którzy w rozmowie z Dyrektorem Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Panem Pawłem Jessą, potwierdziły duże zainteresowanie współpracą z Województwem Podlaskiem w obszarze rozwoju turystyki. Stoisko Województwa Podlaskiego odwiedził również Michał Chabros, Charge d'affaires a.i. Ambasady RP w Mińsku oraz Tomasz Adamski, za-ca Dyrektora Instytutu Polskiego w Mińsku.

Dla turystów indywidualnych odwiedzających podlaskie stoisko Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotował szereg atrakcji przybliżających walory regionu. Miłośnicy podlaskiej kuchni mogli spróbować regionalnych przysmaków. Ogromną popularnością cieszyły się również zioła.

Całość stosika Województwa Podlaskiego uzupełniały materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu, w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Podlaska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, z których wielu deklarowało, że w najbliższym czasie odwiedzi województwo podlaskie. Położenie akcentu na szerszą promocję turystyczną województwa podlaskiego wśród obywateli Białorusi, podkreślał Paweł Jessa w wywiadach udzielanych Polskiemu Radio i PAP.

 źródło: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki

facebook