Dodana: 24 lipiec 2018 12:15

Zmodyfikowana: 24 lipiec 2018 12:15

Planete+ promuje polskie regiony na wakacje. Biebrza bohaterką najbliższego odcinka

Przemierzamy te same drogi od lat. Znamy każdą ulicę, ścieżkę, skrót, każdy kamyk i granice płotu sąsiada. Nie ma tam już niczego zaskakującego. Czyżby? A jak nasze miejsce na ziemi wyglądałoby z góry? Drugi sezon Polski z góry to kolejne 12 lokacji naszego kraju, pokazane z lotu ptaka – w tym także perły Podlaskiego - Biebrzy. Takie spojrzenie zmienia perspektywę! Premiera w poniedziałek, 30 lipca o godz. 18:30.

Ilustracja do artykułu biebrza.jpg

„Polska z góry” to drugi sezon dwunastoodcinkowego serialu dokumentalnego, który zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwala podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 12 nowych, malowniczych lokacji z różnych regionów Polski. Lokacją sfilmowaną w siódmym odcinku są okolice Biebrzy.


Inny świat Biebrzy i jej rozlewisk

Biebrza to docelowe  miejsce wędrówki wielu gatunków ptaków – z wiosną pojawiają się tu klucze dzikich gęsi, żurawie, wodniczki, a z kenijskiej sawanny przylatują bociany. Bagna biebrzańskie stanowią jedną z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie. Kiedy robi się cieplej, a poziom wód opada nadbiebrzańskie okolice pokazują swoje bagniste piękno. O ile sama rzeka wydaje się być dość niepozorną, to jej rozlewiska, sięgające ponad 20 kilometrów od koryta rzeki, zachwycają pięknem i przyciągają spojrzenia – zwłaszcza, jeśli obserwujemy je z góry!

Oryginalna seria „Polska z góry” w Planete+ to pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj sfilmowany z lotu ptaka. Ten program to nie tylko dająca przyjemne wytchnienie, relaksująca rozrywka, ale też inspiracja do spojrzenia na swoją okolicę z nowej perspektywy. Wystarczy zasiąść w fotelu, by dokonać inspirujących odkryć o swojej okolicy!

Premierowy odcinek z przelotem nad Biebrzą już 30 lipca o godzinie 18:30.

facebook