Dodana: 16 sierpień 2017 10:02

Zmodyfikowana: 16 sierpień 2017 10:02

Piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy" zapraszają 19 sierpnia na pieszą wycieczkę ścieżką poznawczą "Doliną Czarnej Hańczy".

Ilustracja do artykułu 03.jpg

Wycieczka rozpocznie się w Turtulu, skąd grupa uda się nad jezioro Hańcza wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy, gdzie zaobserwować można m.in. staw turtulski (spiętrzoną Czarną Hańczę), oz turtulsko-bachanowski, dolinę zawieszoną "Gaciska". Następnie w Wodziłkach grupa zapozna się z historią staroobrzędowców i zabytkowej molenny, po czym uda się do Turtula mijając po drodze cmentarz ewangelicki w Szeszupce oraz źródła rzeki Szeszupy. Końcowym punktem wycieczki będzie ognisko w Turtulu (prowiant we własnym zakresie).  Przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych.

Plan wycieczki:
8:45 - zbiórka w Parku Konstytucji 3 Maja 
9:00 - wyjazd z Suwałk do Turtula
9:30 - rozpoczęcie wycieczki w Turtulu
13:30 - powrót do Turtula i ognisko
14:30 - wyjazd do Suwałk

Zapisy pod nr: 87 569 18 01 lub mailowo turtulspk@gmail.com (pon-pt 8.00-19.00).

Niepełnoletni uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania pisemnej zgody rodziców/opiekunów na udział w wycieczce. Wzór zgody do pobrania TUTAJ

Zadanie dofinansowane jest przez Urząd Miasta Suwałki w ramach zadania "Suwalska turystyczna rodzinka poznaje Suwalski Park Krajobrazowy".

za: SPK
(opr.aa)

facebook