Dodana: 1 sierpień 2018 08:17

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2018 08:17

Pełen atrakcji sierpniowy weekend w Augustowie

Pierwszy sierpniowy weekend w Augustowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zlot samochodów w szczytnym celu, kiermasz rękodzieła, regaty jachtów czy festiwal folkowych zespołów tanecznych z Litwy, Białorusi i Polski to tylko część propozycji, jakie miasto ma do zaoferowania turystom.

Ilustracja do artykułu regaty_4_5_08.jpg

W sobotę, 4 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta rozpocznie się 2-dniowy kiermasz rękodzieła Augustynki. Na stoiskach będzie można znaleźć tradycyjne produkty spożywcze, oryginalną biżuterię oraz różne bibeloty. Podczas kiermaszu nie zabraknie występów muzycznych oraz atrakcji dla dzieci.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie II Augustowski Charytatywny Zlot Samochodowy. W trakcie zlotu odbędzie się zbiórka na psy ze schroniska „Sonieczkowo”. W dniach 4-5 sierpnia odbędą się również Regaty eliminacje Pucharu Polski Jachtów Kabinowych „Augustów Cup”. Zawody rozegrane będą przy Marinie PTTK (ul. Nadrzeczna 70a).

W niedzielę, 5 sierpnia odbędzie się 6. edycja Festiwalu Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów - Białorusinów, Polaków i Litwinów. Zapraszamy na Rynek Zygmunta Augusta o godzinie 11:00. Na tegorocznym Festiwalu wystąpi kilkanaście folkowych zespołów tanecznych z Litwy, Białorusi i Polski. Impreza organizowana jest po polskiej i białoruskiej stronie i ma na celu promowanie i rozwój polskiej, białoruskiej i litewskiej kultury, rozwój turystyki, a także umocnienie międzynarodowych kontaktów kulturalnych.

Międzynarodowy Festiwal Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów Białorusinów, Polaków i Litwinów wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

facebook