Ogłoszenia

 • Opracowanie architektoniczne Szlaku Kanału Augustowskiego. Ależ w tym jest potencjał!

  Miniaturka artykułu
  2017-08-18 14:05:06

  Po Augustowie, to właśnie w Białymstoku – w Operze i Filharmonii Podlaskiej – można oglądać wystawę projektów dotyczących stanicy wodnej w Rudawce – Kurzyńcu, wykonane przez zespół Zakładu Architektury Kultur Lokalnych Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Warto się pospieszyć, bo wystawa czynna będzie do 29 sierpnia. Z Białegostoku pojedzie jeszcze na Białoruś i Litwę.

 • Rajd rowerowy wspierający cele zrównoważonego rozwoju odbędzie się nad białoruską częścią Kanału Augustowskiego

  Miniaturka artykułu
  2017-08-18 08:52:24

  Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) na Białorusi zaprasza do wzięcia udziału w promocji rajdu rowerowego Bike4SDGs wspierającego cele zrównoważonego rozwoju, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia na białoruskiej części Kanału Augustowskiego (śluza Dąbrówka). Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Grodzieńskiego Komitetu Wykonawczego i odbędzie się wraz z XVII Festiwalem Sztuki Ludowej "Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów".

 • Kolarski desant na Jasionową Górę

  Miniaturka artykułu
  2017-08-17 14:09:59

  9 września o godz. 14.00 w WOSiR Szlement Klub Rowerowy MTB Suwałki oraz Suwalska Organizacja Turystyczna organizują Rowerowy Desant na Jesionową Górę. Każdy z zawodników bedzie miał okazję zmierzyć się z legendarnym szczytem, zaczynając od podnóża Jesionowej Góry, a potem przejeżdzając szczyt, aby pokonać techniczny zjazd – powszechnie znany narciarzom w sezonie zimowym „Wąwóz”.

 • Piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym

  Miniaturka artykułu
  2017-08-16 10:02:48

  Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy" zapraszają 19 sierpnia na pieszą wycieczkę ścieżką poznawczą "Doliną Czarnej Hańczy".

 • Do 25 sierpnia Ministerstwo Sportu i Turystyki przyjmuje wnioski o dopłaty do zadań publicznych realizowanych w sferze turystyki

  Miniaturka artykułu
  2017-08-16 08:05:29

  W procedurze konkursowej rozdzielone zostanie pół miliona złotych, które pozostały w puli konkursu ubiegłorocznego. O dopłaty ministerialne mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i pożytku publicznego prowadzące działalność w sferze turystyki, między innymi ekoturystyki, agroturystyki, przewodnictwa i pilotażu, rekreacji i krajoznawstwa, wypoczynku i hotelarstwa. Warunek? Udokumentowany okres działalności w sektorze turystyki nie krótszy niż dwa lata.

 • Spacerkiem po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym

  Miniaturka artykułu
  2017-08-08 08:16:31

  W sierpniu i wrześniu suwalski Oddział PTTK zaprasza wszystkich miłośników Suwałk oraz turystów i gości odwiedzających nasze miasto do wzięcia udziału w spacerkach po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym. Najbliższa wyprawa już 12 sierpnia.

 • Białystok. Alejki w Lesie Zwierzynieckim

  Miniaturka artykułu
  2017-08-08 07:46:20

  W białostockim Lesie Zwierzynieckim zostaną wybudowane cztery alejki dla pieszych i rowerzystów. Nowe drogi mają być gotowe w grudniu 2018 roku. – Dzięki tej inwestycji piesi i rowerzyści zyskają komfortowe warunki do spacerów i wycieczek. Mam nadzieję, że nowe ścieżki zachęcą białostoczan do przechadzek po Lesie Zwierzynieckim – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

 • Oferta złożona z pominięciem otwartego konkursu ofert

  Miniaturka artykułu
  2017-08-07 14:41:32

  Dnia 7 sierpnia 2017 r. złożona została oferta z pominięciem otwartego konkursu ofert na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. 1817 z późn. zm.), na realizację zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Integracja” pn. Wystawa prac w ramach Projektu Dydaktyczno-Badawczego ‘’Szlak Turystyczny Kanał Augustowski – Stanica wodna w Rudawce-Kurzyńcu” – promocja produktu turystycznego Kanał Augustowski.

 • „Bezpieczna Woda” - akcja informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Sportu i Turystyki

  Miniaturka artykułu
  2017-08-07 08:51:57

  Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2017 roku realizuje szóstą edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców.

 • V edycja 500 kajaków – największy spływ kajakowy na Bugu, Podlasiu, w Polsce

  Miniaturka artykułu
  2017-08-06 12:16:31

  Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już czterokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

facebook