Dodana: 2 lipiec 2017 15:06

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2017 15:06

Latem w Augustowie autobusami komunikacji miejskiej pojeździsz za darmo

Od soboty, 1 lipca w okresie wakacyjnymw Augustowie obowiązywaćbędą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Darmowe przejazdy przysługują mieszkańcom oraz osobom urodzonym w Augustowie, a także turystom posiadającym Augustowską Kartę Turysty.

Ilustracja do artykułu august.jpg

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w okresie wakacyjnym przyniesie wiele korzyści, zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Augustów.Możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów pozwoli na zmniejszenie ruchu samochodowego na  miejskichdrogach, który podczas wakacji znacząco wzrasta.

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Augustowie będą mogli korzystać:

  • mieszkańcy Miasta Augustowa – dokumentemuprawniającym do skorzystania z usługi jestpisemne oświadczenie o miejscu zamieszkania w Augustowie bądź dowód osobisty świadczący o zameldowaniu w Augustowie bądź legitymacja szkolna lub innydokument świadczący o miejscu zamieszkania;
  • osoby urodzone w Mieście Augustowie na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu świadczącego o miejscu urodzenia w Augustowie i wskazującym na tożsamość osoby;
  • turyści posiadający Augustowską Kartę Turysty – doskorzystania z darmowych przejazdów upoważnia Augustowska Karta Turysty wydana przez Gminę Miasto Augustów wraz z ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość właściciela Karty, w okresie wskazanym na Karcie.

Bezpłatna komunikacja miejska w Augustowie obowiązywać będzie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br.

W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) zmieniona zostanie również organizacja ruchu przy Rynku Zygmunta Augusta. Pierzeja popularnie zwana „100-metrówą” zostanie wyłączona z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Za: UM Augustów

facebook