Dodana: 7 sierpień 2018 13:21

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2018 13:21

Green Velo na 75. wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour

W sobotę, 4 sierpnia 2018 r. w Krakowie rozpoczął się 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Nie mogło tu zabraknąć również stoiska promującego Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Ilustracja do artykułu green velo kraków (2).jpg

Pierwszy etap ze startem i metą w Krakowie liczył 134 km. Udział w tak dużej kolarskiej imprezie wzięło 154 kolarzy z 22 drużyn. Jako pierwszy do mety premierowego etapu Tour de Pologne w Krakowie dojechał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) .

Przy mecie wyścigu pośród wielu promujących się stoisk nie zabrakło również stoiska Green Velo, promującego najdłuższą trasę rowerową w Polsce.

Przedstawiciele 5 województw Polski Wschodniej – podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego - informowali zainteresowane osoby o przebiegu szlaku i otaczających go atrakcjach turystycznych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród licznych pytań dot. zróżnicowania nawierzchni, miejsc noclegowych czy atrakcji turystycznych pytano o Miejsca Przyjazne Rowerzystom na szlaku. Wiele osób, głównie rowerzystów, dzieliło się i opowiadało o swoich doświadczeniach związanych ze szlakiem Green Velo.

facebook