Dodana: 16 kwiecień 2018 08:27

Zmodyfikowana: 16 kwiecień 2018 08:27

Ciekawi Świata. Wielki Szlak Polski

We wtorek, 17 kwietnia, kolejne spotkanie z cyklu Ciekawi Świata. Tym razem w białostockiej Famie będzie można spotkać się z Ryszardem Jakubowskim, który opowie o swojej wyprawie Wielkim Szlakiem Polski. Początek przewidziany jest na godz. 18.00.

Ilustracja do artykułu IMG_20170720_130622_m.jpg

Ryszard Jakubowski
Powsibroda, włóczykij. Odbył kilka wypraw autostopowych w tym autostopem do Armenii oraz bez pieniędzy do Gruzji. W zeszłym roku ruszył na czteromiesięczną wyprawę dookoła Polski różnymi środkami transportu. Przeszedł dwa najdłuższe szlaki wędrowne w Polsce, płynął z kajakiem Ildefąsem oraz jechał z rowerem Krzesimirem. Zakochany w Bułgarii.

Wielki Szlak Polski (WSP) – autorski pomysł Ryszarda Jakubowskiego.

"Pomysł powstał po tym, jak poskładałem sobie do kupy szlaki piesze, rowerowe i wodne w Polsce i zaplotłem je tak, by tworzyły pętlę dookoła naszego kraju.

Wybierając się na szlak, miałem zamiar przejść dwa najdłuższe szlaki wędrowne w kraju – Główny Szlak Beskidzki oraz Główny Szlak Sudecki, po czym kajakiem spłynąć Nysą Łużycką i Odrą do Bałtyku którego brzegiem chciałem udać się do Elbląga. Z Elbląga miałem ruszyć na rowerze na południe do Wołosatego, gdzie zaczynałem marsz, po drodze przepływając wpław Wielkie Jeziora Mazurskie.

W liczbach wygląda to następująco:
Przeszedłem ponad 1000 kilometrów pieszo.
Kajakiem przepłynąłem około 650 kilometrów.
Na rowerze przejechałem jakieś 1100-1200 kilometrów.
I przepłynąłem trzy jeziora."

Ryszard Jakubowski

***

17 kwietnia 2018, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

facebook