Dodana: 24 maj 2018 13:41

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 14:29

Augustów, wśród czternastu uzdrowisk, walczy o 100 tysięcy złotych w konkursie EKO HESTIA SPA

Trwa III edycja konkursu EKO HESTIA SPA, w którym polskie uzdrowiska walczą o 100 000 złotych na działania proekologiczne. Oprócz nagrody laureat otrzyma dodatkowo wsparcie doradcze i ubezpieczeniowe w zakresie ochrony środowiska. Do konkursu w 2018 roku zgłosiło się 14 polskich uzdrowisk.

Ilustracja do artykułu Wejście do Parku Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju....jpg

Konkurs jest wspólną inicjatywą Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Główną nagrodą jest 100 000 zł na dalsze działania proekologiczne realizowane na terenie gminy. Nagrodami dodatkowymi za zdobycie drugiego, trzeciego i czwartego miejsca w Konkursie są roczne ubezpieczenia od szkód środowiskowych. Fundatorem nagrody w konkursie EKO HESTIA SPA jest Grupa ERGO Hestia.

Wszystkie przesłane zgłoszenia konkursowe spełniły restrykcyjne wymogi formalne i zostały zakwalifikowane do I etapu konkursu.

Gmina Miasto Augustów zgłosiła projekt pt. Uzdrowisko Augustów miastem umiejętnie łączącym rozwój wysokiej jakości funkcji uzdrowiskowo – wypoczynkowych z dynamicznym rozwojem nowoczesnych i przyjaznych środowisku funkcji przemysłowo – usługowych.

Do udziału w III edycji konkursu EKO HESTIA SPA, poza Augustowem zgłosiły się: Rabka-Zdrój, Inowrocław, Solec-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Muszyna, Ustroń, Ustka, Połczyn-Zdrój, Krasnobród, Kołobrzeg, Lądek-Zdrój, Rymanów oraz Dębica.

Informacje dodatkowe na temat uczestników i konkursu „EKO HESTIA SPA” są dostępne na stronie internetowej SGU RP.

 

 

 

facebook