Dodana: 9 luty 2018 14:43

Zmodyfikowana: 9 luty 2018 14:43

"Podlaskie Let's Go Outside" - pierwsze spotkanie za nami

W czwartek (8 lutego) w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej odbyło się pierwsze z serii spotkanie pt. "Podlaskie Let's Go Outside", organizowane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Do głównych założeń cyklu należy kształcenie i otwieranie ludzi na nowe doświadczenia, dostarczanie bezcennych wspomnień, odkrywanie tego, co w województwie podlaskim jest jeszcze nieodkryte oraz docenienie tego, co niedoceniane.

Ilustracja do artykułu zdjecie1.jpg

Pierwszym tematem była Suwalszczyzna, a o jej historii, niezwykłych tajemnicach i kulturze niematerialnej, a także o tym, co myślą o Suwałczanach Litwini oraz czy współcześnie warto wierzyć w smoki opowiedział Kierujący Zespołem Muzeum Wigier dr Maciej Ambrosiewicz. Następnie Prezes Paweł Żuk zaprezentował możliwości, jakie oferuje nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny WOSiR Szelment, zarówno w aspekcie zimowego szaleństwa, jak i wakacyjnego wypoczynku.

Efektem współpracy z Suwalską Organizacją Turystyczną była towarzysząca wydarzeniu wystawa pt. „Top Ziemi Suwalskiej”, której autorami są podróżnicy, blogerzy oraz fotograficy od lat związani i zafascynowani Suwalszczyzną. Wystawę można oglądać do 7 marca br.

Podczas spotkania nie zabrakło quizów i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez SOT, a dzięki uprzejmości Fundacji Wigry PRO, przybyli goście mogli skosztować znakomitych suwalskich przysmaków, jak tradycyjny sękacz, czy podpłomyki z sosem z pieczonej papryki.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna już planuje kolejne, tym razem koncentrując się na Białowieży.

Więcej informacji o następnych spotkaniach będzie można znaleźć TUTAJ.

za: PROT

facebook