Dodana: 14 styczeń 2010 09:19

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2010 09:19

Stypendia sportowe za rok 2008

Stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej 2008 rok:




Monika Adamska

Klub: UKS "Narew" Łapy - judo
Osiągnięcia: brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów.

Karolina Patrycja Baszeń
Klub: UKS "Kaliber" - strzelectwo
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: 2 miejsce pistolet sportowy i 3 miejsce pistolet pneumatyczny.

Martyna Bielawska
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - skok wzwyż, skok w dal
Osiągnięcia: Mistrzyni Polski Juniorów w skoku wzwyż; brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal.

Kamil Bielawski
Klub: UKS "Boxing” Sokółka - boks
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów.

Karol Borkowski
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - zapasy
Osiągnięcia: Młodzieżowy Wicemistrz Polski w stylu wolnym i stylu klasycznym.

Jarosław Chyżyński 
Klub: UKS "Kaliber" - strzelectwo
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Juniorów: 1 miejsce pistolet szybkostrzelny oraz 2 miejsce pistolet sportowy.

Anna Ciwoniuk
Klub: UKS "Trzynastka" Białystok - szermierka
Osiągnięcia: 5 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów; Młodzieżowa Mistrzyni Polski.

Joanna Fiodorow
Klub: LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża - rzut młotem
Osiągnięcia: Mistrzyni Polski Juniorów; 19 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Bartosz Głowacki
Klub: „Kaisho” Karate Klub - karate
Osiągnięcia: brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Karate WKF; znakomity występ na XXVIII Mistrzostwach Polski Karate Shotokan:
- 1 miejsce w kumite drużynowe kadetów
- 3 miejsce w kumite drużynowe juniorów
Więcej informacji...

Adrian Góralczyk
Klub: LKS „Narew Kurpiewski” Łomża - skok w dal
Osiągnięcia: Wicemistrz Polski Młodzików.

Maciej Hasiec
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - zapasy
Osiągnięcia: brązowy medalista Pucharu Polski Seniorów.

Roger Hryniuk 
Klub: Klub Sportowy "CRISTAL" Białystok - boks
Osiągnięcia: Wicemistrz Polski Juniorów.

Kinga Zofia Jabłońska
Klub: UKS Tenisa Stołowego "Ósemka" w Białymstoku - tenis stołowy
Osiągnięcia: Mistrzyni Polski Kadetek w grze podwójnej.

Jakub Jaworski
Klub: MKS "Juvenia" Białystok - short track
Osiągnięcia: Mistrz Polski Seniorów w sztafecie na 5 km oraz biegu na 3000 m.

Bartosz Konopko
Klub: MKS "Juvenia" Białystok - short track
Osiągnięcia: Mistrz Polski Seniorów w sztafecie na 5 km, biegu na: 500 m, 1000 m, 1500 m oraz w wieloboju; 4 miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w biegu na 500 m.

Justyna Korytkowska
Klub: LŁKS " Prefbet Śniadowo" Łomża - biegi długodystansowe
Osiągnięcia: Wicemistrzyni Polski Seniorów na 3000 m z przeszkodami; Młodzieżowa Wicemistrzyni Polski na 3000 m z przeszkodami.

Paula Kozłow
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - zapasy
Osiągnięcia: złota medalistka Pucharu Polski Kadetek.

Mateusz Krejpcio
Klub: Suwalski Klub Karate Kyokushin - karate
Osiągnięcia: Mistrz Europy Juniorów w Kumite Pół Kontakt; miejsca od 9 do 16 na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych.

Kamil Kryński
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - sprinty
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 200 m; brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 200 m oraz w sztafecie 4×100 m, 4×400 m.

Dariusz Kulesza
Klub: MKS "Juvenia" Białystok - short track
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Seniorów: 1 miejsce w sztafecie na 5 km, 2 miejsce w biegu na:  500 m,1000 m, 1500 m, 2 miejsce w wieloboju.

Łukasz Lech

Klub: Augustowski Klub Sportowy "Sparta" - kajakarstwo
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w K-2 na 500 m.

Konrad Lewczuk
Klub: Taekwon-Do Sport Club „So – San” Białystok - taekwon-do
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: 1 miejsce w konkurencji technik specjalnych oraz 3 miejsce w konkurencji indywidualnej walk mężczyzn.

Patryk Lewkiewicz
Klub: Augustowski Klub Sportowy "Sparta" - kajakarstwo
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w K-2 na 500 m.

Dominika Lisiewicz
Klub: Suwalski Klub Karate Kyokushin - karate
Osiągnięcia: Mistrz Europy Juniorów w Kumite Pół Kontakt.

Patrycja Maliszewska
Klub: MKS "Juvenia" Białystok - short track
Osiągnięcia: Mistrzostwa Europy Seniorów: 4 miejsce w biegu na 500 m oraz 4 miejsce w sztafecie na 3 km; Mistrz Polski Seniorów w biegu na: 500 m, 1000 m i 3 km, w sztafecie oraz w wieloboju.

Łukasz Milewski
Klub: UKS „Wygoda” Białystok - kolarstwo MTB
Osiągnięcia: Wicemistrz Polski w kategorii MTB oraz kategorii Maraton MTB; zwycięzca łącznej klasyfikacji ogólnopolskiego cyklu maratonów Mazovia Tour na dystansie Mega.

Anna Motylewska
Klub: UKS "Kaliber" - strzelectwo
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: 2 miejsce w strzelaniu do ruchomej tarczy, 4 miejsce w strzelaniu do ruchomej tarczy; 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniu do ruchomej tarczy.

Łukasz Mróz
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - skok wzwyż
Osiągnięcia: Młodzieżowy Mistrz Polski w skoku wzwyż.

Michał Mróz
Klub: SKS "Cresovia" w Białymstoku - kajakarstwo
Osiągnięcia: Mistrz Polski Seniorów; siódme miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Anna Narel
Klub: LUKS "Badminton" Choroszcz - badminton
Osiągnięcia: Indywidualna Wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej; Mistrzyni Polski Juniorów w grze pojedynczej oraz grze podwójnej.

Piotr Kazimierz Niedzielko
Klub: Podlaskie Stowarzyszenie Muaythai i K-1 Rules - muay thai
Osiągnięcia: Mistrz Polski w Muay Thai

Bartosz Ołdyński
Klub: Klub Sportowy Podlaskie Towarzystwo Szermiercze "Jagiellończyk" w Białymstoku - szermierka
Osiągnięcia: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 3 miejsce indywidualnie oraz 3 miejsce drużynowo.

Łukasz Opiłowski
Klub: Klub Sportowy "Cristal" Białystok - boks
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów.

Konrad Piekarski
Klub: Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe przy Klubie Bilardowym L.P. - bilard
Osiągnięcia: Wicemistrz Europy Juniorów indywidualnie oraz drużynowo; Wicemistrz Polski Juniorów w: 9 bil, 14.1 oraz drużynowo.

Łukasz Piwowarczyk
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - zapasy
Osiągnięcia: brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Maciej Poulakowski
Klub: Suwalski Klub Badmintona - badminton
Osiągnięcia: brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w grze pojedynczej; drużynowy Wicemistrz Polski Juniorów.

Katarzyna Pułkośnik
Klub: UKS "Narew" Łapy - judo
Osiągnięcia: Mistrzyni Polski Seniorek; Wicemistrzyni Pucharu Świata Seniorek.

Maja Rakowska
Klub: UKS "Trzynastka" Białystok - szermierka
Osiągnięcia: brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Karolina Regucka
Klub: MKS "Juvenia" Białystok - short track
Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski Seniorów:
- 1 miejsce w sztafecie na 3 km,
- 1 miejsce w superfinale na 3 km,
- 2 miejsce w wieloboju,
- 3 miejsce w biegu na 1500 m, 1000 m,
- 4 miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w sztafecie na 3 km.

Michał Rogalski
Klub: UKS "Hubal" Białystok - badminton
Osiągnięcia: brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów Młodzieżowy Mistrz Polski w grze pojedynczej oraz grze podwójnej.

Damian Roszko
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - biegi długodystansowe
Osiągnięcia: Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 5000 m oraz biegach przełajowych.

Jacek Roszko
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - sprinty
Osiągnięcia: Wicemistrz Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 m.

Dariusz Ryżykow
Klub: Klub Sportowy „Podlasie” - zapasy
Osiągnięcia: członek reprezentacji Kadry Narodowej w zapasach.

Agata Sawicka
Klub: UKS Gródek - unihokej
Osiągnięcia: piąte miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek; brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

Karol Sienkiewicz
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - sprinty
Osiągnięcia: brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 100 m oraz w biegu rozstawnym 4×100 m.

Dawid Sławiński
Klub: Klub Sportowy "Cristal" Białystok - boks
Osiągnięcia: Młodzieżowy Wicemistrz Polski.

Magdalena Stankiewicz
Klub: LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża - biegi średniodystansowe
Osiągnięcia: brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów na 400 m; brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorów na 800 m.

Kamila Stepaniuk
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - skok wzwyż
Osiągnięcia: Mistrzyni Polski; Młodzieżowa Mistrzyni Polski; 4 miejsce na Halowym Pucharze Europy.

Krzysztof Szalecki
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - rzut oszczepem
Osiągnięcia: Mistrz Polski Juniorów Młodszych.

Edyta Tarasewicz
Klub: UKS "Hubal" Białystok - badminton
Osiągnięcia: brązowa medalistka Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów; brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów.

Aneta Walentukanis
Klub: Suwalski Klub Badmintona - badminton
Osiągnięcia: Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów: 1 miejsce w grze deblowej oraz 3 miejsce w grze singlowej.

Anna Warakomska
Klub: Klub Sportowy „Javena” Hańcza Suwałki - szachy
Osiągnięcia: brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kobiet; Mistrzostwa Polski Juniorek do 16 lat: 2 miejsce w szybkich P-15 oraz 3 miejsce.

Arkadiusz Wojno
Klub: LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża - sprinty
Osiągnięcia: 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w sztafecie 4×400 m; Mistrz Polski Juniorów w sztafecie 4×400 m.

Aleksandra Zajkowska
Klub: Łomżyński Klub Karate - karate
Osiągnięcia: Mistrz Polski Juniorów Młodszych; 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych; 6 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych.

Damian Zorczykowski
Klub: Klub Sportowy "Podlasie" Białystok - zapasy
Osiągnięcia: Wicemistrz Polski Juniorów.

Magdalena Aldona Żebrowska
Klub: LKS „Narew Kurpiewski” Łomża - pchnięcie kulą
Osiągnięcia: 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

facebook