Dodana: 20 czerwiec 2017 11:49

Zmodyfikowana: 20 czerwiec 2017 11:49

XI Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Szachach

W dniach 16-18 czerwca 2017 roku w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem w Wasilkowie k. Białegostoku zostały rozegrane XI Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Zawody miały na celu stworzenie możliwości międzywojewódzkiej rywalizacji dzieci szczególnie uzdolnionych w wieku 8, 9 i 10 lat oraz popularyzację gry w szachy.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło po 30 minut na całą partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od początku partii.

W zawodach wystartowało 70 zawodników (w tym 26 dziewcząt) z województw podlaskiego i lubelskiego. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 68 młodzików z siedmiu klubów: MUKS Stoczek 45 Białystok (29 osób), KSz. Hańcza Suwałki (14), ASU Sokóła (9), UMKSz. Jaćwież Suwałki (5), LUKSz. Orient Sokółka (4), UKS Żak Łomża (3) i MDK Białystok (1). Wystąpiło też trzech zawodników niezrzeszonych.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików do zdobycia były 32 punkty do klasyfikacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez MSiT. Województwo podlaskie uzyskało 31 punktów, zaś lubelskie – 1.

Najwięcej punktów zdobył MUKS Stoczek 45 Białystok – 20. Kolejne lokaty zajęły: KSz. Hańcza Suwałki – 7 punktów, UMKSz. Jaćwież Suwałki – 2, LKSz. Lublin, MDK Białystok i ASU Sokółka – po 1.

Zawody były współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.