Dodana: 3 wrzesień 2018 15:04

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2018 15:30

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie świętował 10-lecie

Miniony weekend w Szelmencie upłynął w świątecznej atmosferze z okazji jubileuszu 10. urodzin tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Puchar Europy oraz Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, powiększenie Alei Olimpijczyków o dodatkowych 9 płyt złotych medalistów olimpijskich oraz koncerty w ramach Szlement Festiwal - to wszystko czekało na przybyłych w piątek (31.08) i sobotę (01.09)pod Jasionową Górę.

Ilustracja do artykułu Wosir Szelment (916 of 4).jpg

Jubileusz rozpoczęły Puchar Europy oraz Mistrzostwa Ploski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Wzięło w nich udział ponad 100 zawodników z kraju i Europy. Zawody trwały trzy dni, a zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: slalom, jazda figurowa oraz najbardziej widowiskowych skokach gdzie uczestnicy zawodów oddawali skoki powyżej 60 m z prędkością najazdu około 100km/h. Mariusz Krzywicki z WOSiR Szelment Ski zdobył dwa złote medale w slalomie oraz skokach w kategorii senior.

Kolejną atrakcją było powiększenie Alei Olimpijczyków o dodatkowych 9 płyt złotych medalistów olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. W piątek (31.08) do Szelmentu - oprócz bliskich Ireny Szewińskiej, męża i syna - przyjechali: Grzegorz Lato, Adam Wysocki, Marian Kasprzyk, Wojciech Nowicki, Zygmunt Anczok, Marek Twardowski, Jacek Wszoła oraz Jerzy Rybicki. Sportowcy odsłonili tablice wraz z fundatorami, m.in. z Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdanem Dyjukiem, prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem, wójtem gminy Suwałki Tadeuszem Chołko oraz burmistrzem Augustowa Wojciechem Walulikiem.

Ostatniego dnia, w sobotę, odbył się Szelment Festiwal, podczas którego zaśpiewały takie zespoły jak ENEJ, Cała Góra Barwinków czy Ken Lee. Oprócz takich atrakcji, jak bitwa wodno-balonowa, można było przelecieć się balonem na uprzęży, skosztować wypieków z grilla czy osłodzić chwile watą cukrową.

facebook