Dodana: 25 wrzesień 2018 09:17

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2018 09:17

Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019:

W czwartek, 20 września br. na lekkoatletycznym Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się z zachowaniem ceremoniału olimpijskiego: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Białegostoku pod dyrekcją Franciszka Mocarskiego wprowadziła na płytę stadionu reprezentacje dziewcząt i chłopców po ośmiu najlepszych sportowo szkół rywalizujących w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady województwa podlaskiego. Kolumnę sportową niosącą flagi Szkolnego Związku Sportowego prowadziła młodzież Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku przygotowana przez Annę Kuczyńską i Beatę Świrydowicz.

Ilustracja do artykułu medal-3176449_960_720.jpg

Raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z rąk Marka Sadowskiego, urzędującego wiceprezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, przyjął prezes tej organizacji, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gwiazdowski.

 

Flagę narodową na maszt podniósł poczet składający się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach (najlepszej sportowo szkoły w Igrzyskach Dzieci), natomiast flagę Szkolnego Związku Sportowego podniósł poczet Szkoły Podstawowej nr 32 Białymstoku (najlepszej sportowo szkoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej).

Prezes PW SZS Kazimierz Gwiazdowski powitał zaproszonych gości, a wśród nich m.in.  posłów Krzysztofa Jurgiela i Dariusza Piontkowskiego,  wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pietruszkę,  Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Pana Bogdana Dyjuka.

Otwarcia Wojewódzkiej Inauguracji dokonała Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Znicz zapalił uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Artur Łęczycki, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 100m. W imieniu całej szkolnej młodzieży sportowej naszego województwa rotę przyrzeczenia odczytała uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku – Angelika Antoniak, medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie oszczepem. Inaugurację zakończyła defilada kolumny sportowej złożonej z zawodników najlepszych sportowo szkół województwa podlaskiego.

Podczas inauguracji odbyło się podsumowanie sportu szkolnego województwa podlaskiego za rok szkolny 2016/2017.

Po ogłoszeniu wyników współzawodnictwa sportowego wręczono puchary dyrektorom wyróżnionych szkół oraz listy gratulacyjne Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego wystosowanych do nauczycieli wychowania fizycznego. Wręczone zostały puchary za klasyfikację główną oraz w kategorii dziewcząt i chłopców w przekrojach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Następnie przedstawiona została klasyfikacja gmin, miast i powiatów w sporcie dzieci  i młodzieży w województwie podlaskim za rok szkolny 2017/2018.

 

Poszczególne dekoracje – wręczenia pucharów przeplatane były biegami sztafetowymi; szwedzką - dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci, olimpijską – dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięskich sztafet (w pełnych składach wraz z trenerami), której dokonali także honorowi goście uroczystości.

 

oprac.ak

fot.pixabay

 

 

facebook