Dodana: 6 październik 2017 08:06

Zmodyfikowana: 6 październik 2017 08:06

Widowiskowy boks w Białymstoku

W najbliższą sobotę (7 października) na białostockim lodowisku BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 odbędzie się 35. gala boksu organizowana przez Dariusza Snarskiego, legendę zawodowego pięściarstwa. Na ringu odbędą się walki zawodowych bokserów z Polski i zagranicy.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2)m.jpg

W sobotni wieczór o godz. 18.30 rozpocznie się w Białymstoku widowisko sportowe, które przyciągnie uwagę znawców i fanów boksu. TVP Sport będzie na żywo transmitować przebieg imprezy Chorten Boxing Night.

Na pewno warto będzie zobaczyć ostatnią walkę białostoczanina Dariusza Snarskiego (49 l.), który zmierzy się z 29-letnim Czechem Richardem Walterem. Snarski uczestnicząc w tej walce pobije rekord – zostanie najstarszym polskim pięściarzem, który pojawił się na zawodowym ringu. Dotychczasowy rekord należy do Przemysława Salety, który stoczył walkę mając niespełna 48 lat. Wśród bokserów, którzy wyjdą na ring podczas Chorten Boxing Night m.in. będzie jeszcze czwórka z podlaskiej grupy EKTO Boxing Production: Timur Kuzachmedov, Jurij Czumak, Tomasz Mazur i Paweł Wierzbicki.

– W naszym mieście już po raz trzydziesty piąty będziemy obchodzić święto boksu. Podczas tegorocznej gali będziemy mieć okazję do obejrzenia bardzo ciekawych walk. Można będzie chociażby zobaczyć występ Tomasza Mazura, który powalczy o tytuł Międzynarodowego Mistrza Rzeczpospolitej Polskiej w wadze półśredniej – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym pięściarskim widowisku.

Gościem specjalnym tegorocznej gali boksu będzie Dariusz „Tiger” Michalczewski. Miasto wsparło finansowo tę sportową inicjatywę.

facebook