Dodana: 6 marzec 2019 08:17

Zmodyfikowana: 6 marzec 2019 08:17

Weekend na Torze Wschodzący Białystok

W niedzielę, 10 marca na Torze Wschodzący odbędą się swobodne jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem czasu. Specjalny system pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Sesje odbędą się w godz. 10:00-12:30 oraz 13.00-15.30. Koszt to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To dobry trening także dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu i porównać czas z innymi kierowcami.

Ilustracja do artykułu beznazwy2.png

Niedzielne jazdy to sprawdzian przed Samochodowymi Mistrzostwami Białegostoku i Samochodowymi Mistrzostwami Okręgu Białostockiego 2019. Druga w tym roku runda zawodów, które organizuje Automobilklub Podlaski w Białymstoku, odbędzie się na również na Torze Wschodzący Białystok tydzień później – w sobotę 16 marca.  Obiekt zostanie przygotowany pod cztery próby sprawnościowe w dwóch konfiguracjach. Szczegóły, karta zgłoszeniowa i regulaminy dostępne są TUTAJ. W zawodach może wziąć udział każdy kierowca, który ma prawo jazdy kat. B i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC.

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

Regularnie – zazwyczaj w weekendy – na Torze Wschodzący Białystok odbywają się swobodne jazdy samochodowe. Można się na nie umawiać także w innych terminach pod adresem tor@bosir.bialystok.pl lub pod nr tel. 699 677 115.

Przypominamy też, że w sobotę, 9 marca BOSiR organizuje wydarzenie związane ze świętem pań: Kobiety na Tor Wschodzący Białystok

za: BOSiR

facebook