Dodana: 11 listopad 2018 14:24

Zmodyfikowana: 11 listopad 2018 14:24

W niedzielę, 11 listopada czeka nas niezwykły wieczór przy Słonecznej

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dojdzie do hitu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechem Poznań. Początek tego spotkania wyznaczono na godzinę 18:00.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Rozgrywki ligowe zmierzają do półmetka rundy zasadniczej. Piłkarze Ireneusza Mamrota chcą dobrze zwieńczyć okres pomiędzy październikową a listopadową przerwą na kadrę. W tym czasie nasz zespół pokonał w LOTTO Ekstraklasie Pogoń Szczecin (2:1) i Zagłębie Sosnowiec (4:1), zremisował z Legią Warszawa (1:1), a do tego również awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, wygrywając na wyjeździe z GKS Katowice (1:0).

- Rzeczą, która najbardziej mnie cieszy, jest poprawa naszej gry. Na boisku prezentujemy się zdecydowanie lepiej, co tylko potwierdza, że dobrze przepracowaliśmy ostatnią przerwę reprezentacyjną. Porażka ze Śląskiem oraz remis z Koroną trafiły się w okresie, kiedy nie byliśmy w optymalnej dyspozycji. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej – mówił trener Ireneusz Mamrot.

Jego zespół w razie niedzielnego zwycięstwa wyrówna najlepszy wynik punktowy w historii klubu po 15 kolejkach. Jagiellonia w tym czasie zdobywała po 30 punktów również w sezonach 2010/11 oraz 2016/17. Obecnie dałoby to z pewnością umocnienie się na pozycji wicelidera ligowej klasyfikacji.

Niedziela 11 listopada to jednak nie tylko data spotkania Jagiellonii z Lechem, ale również setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji ten mecz będzie miał wyjątkową oprawę. Przy Słonecznej pojawią się wystawy tematyczne, piłkarzy na boisko wyprowadzi osoba wcielająca się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego, a tuż przed pierwszym gwizdkiem zostanie odśpiewany w pełnej wersji Mazurek Dąbrowskiego. Więcej o oprawie tego spotkania można przeczytać tutaj.

Przy okazji warto również wspomnieć o wspólnej inicjatywie przedstawicieli obu klubów, jaką jest rozdawanie na Rynku Kościuszki rogali świętomarcińskich. 11 listopada to również bowiem obchodzony uroczyście w Poznaniu Dzień Świętego Marcina, a z tej okazji od godziny 14 w samym centrum Białegostoku będzie można skosztować przysmaku nieodłącznie związanego z tym świętem [WIĘCEJ].

Niedzielny mecz 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Lech Poznań poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+ oraz Polskim Radiu Białystok, a relacja live na Jagiellonia.pl, ale przede wszystkim - WIDZIMY SIĘ WSZYSCY PRZY SŁONECZNEJ!

 

źródło: www.jagiellonia.pl

facebook