Dodana: 24 maj 2018 09:53

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 10:59

W najbliższy weekend startuje Jaga Cup 2018

W najbliższy weekend (26-27 maja) Stadion Miejski ponownie stanie się areną międzynarodowego turnieju Jaga Cup 2018! W trakcie dwudniowej rywalizacji zmierzy się ze sobą 12 drużyn z Polski, Niemiec, Szkocji, Portugalii i Stanów Zjednoczonych.

Ilustracja do artykułu Bez nazwy 1.jpg

To będzie już ósma edycja międzynarodowego turnieju Jaga Cup. Podobnie, jak to miało miejsce przed rokiem, cały turniej zostanie rozegrany na murawie głównej Stadionu Miejskiego. Weźmie w nim udział dwanaście zespołów z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych; tym razem będą to drużyny z rocznika 2008. Początek dwudniowej rywalizacji w sobotę o godzinie 10:00.

Rok temu w turnieju najlepsza okazała się Borussia Dortmund, która wyprzedziła Lecha Poznań, Celtic FC oraz Jagiellonię. Cała czwórka w sobotę i niedzielę zmierzy się ze sobą ponownie, bowiem względem ubiegłego roku w obsadzie turnieju zaszły tylko dwie zmiany. W miejsce Estończyków z Infonetu Tallin zagra zespół ze Stanów Zjednoczonych – Cadence SFC, z kolei zamiast londyńskiego Arsenalu do Białegostoku przyjedzie portugalski Sporting, który z pewnością powalczy o końcowe zwycięstwo.

Po raz kolejny na Podlasie zawitają triumfatorzy z ubiegłych lat – Borussia Dortmund i Celtic Glasgow, nie zabraknie oczywiście klubów tzw. Big 6, czyli sześciu największych Akademii w Polsce, a także Wigier Suwałki oraz BKS Lublin, który po raz drugi z rzędu wygrał eliminacje dla akademii partnerskich Jagiellonii. O sprawienie niespodzianki w turnieju postarają się oczywiście gospodarze – drużyna AP Jagiellonia 2008 prowadzona przez trenerów Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego.

W przerwie niedzielnego spotkania LOTTO Ekstraklasy Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock odbyło się losowanie grup, w którym udział wzięli piłkarz Jagiellonii Roman Bezjak oraz dyrektor Akademii Sławomir Kopczewski. Grupy turniejowe Jaga Cup 2018 prezentują się następująco:

Grupa A: Jagiellonia Białystok, Celtic FC (Szkocja), Legia Warszawa, Cadence SFC (USA), BKS Lublin, Zagłębie Lubin.

Grupa B: Sporting CP (Portugalia), Borussia Dortmund (Niemcy), Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Wigry Suwałki, Lechia Gdańsk.

Faza grupowa zostanie rozegrana w sobotę. Tak jak przed rokiem, trzy najlepsze drużyny z każdej grupy w niedzielę stworzą Ligę Mistrzów i będą rywalizowały o miejsca 1.-6., z kolei pozostałe zespoły powalczą w Lidze Europy o lokaty 7.-12.

W sobotę oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 9:30. Piłkarska rywalizacja będzie się toczyć w godzinach 10:00 – 17:30, z kolei niedzielne finały w godzinach 10:00 – 16:00. W międzyczasie nie będzie brakowało rozmaitych atrakcji dla dzieci i dorosłych. W sobotę zorganizowany zostanie piknik rodzinny, z kolei w niedzielę Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim oraz Akademie Klasy Ekstra [WIĘCEJ].

Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest wolny. 

***

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, PZPN, Akademii Klasy Ekstra, Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Partner Techniczny: Stadion Miejski w Białymstoku.

Partnerzy Turnieju: InterRisk, Hanbud, Humana Medica Omeda, Hościłowicz Stomatologia, Benmar, Marko, Ibis Styles, Samojlik Produkcja Filmowa.

za: jagiellonia.pl

facebook