Dodana: 6 wrzesień 2017 11:42

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2017 11:42

UKS Dojlidy Białystok Rozgrywki I ligi Kobiet w Tenisie Stołowym

Ubiegłoroczne medalistki Mistrzostw Polski Juniorek i Kadetek wsparte doświadczoną Białorusinką Iryną Lorczanką- tak będzie wyglądał skład UKS Dojlidy Białystok w rozgrywkach 1 ligi kobiet w tenisie stołowym. W niedzielę ( 10.09) rozgrywki zainauguruje żeńska drużyna z Białegostoku.

Ilustracja do artykułu 1_liga_kobiet.jpg

Dojlidy wywalczyły awans bez większych problemów spotkaniach barażowych. Latem doszło do kilku zmian kadrowych. Nasza kapitan – Marta Lis, zdecydowała się przejść do innego klubu I ligi – Chrobrego Międzyzdroje, a Ola Jarkowska będzie występowała w Niemczech.

 

Ciężar wygrywania pojedynków spocznie zatem na tych tenisistkach, które miały duży wkład w awans – Sandrze Kozioł, Weronice Mielnickiej i Kamili Gryko. Pozyskaliśmy też z Białorusi Irinę Lorczankę – informuje menadżer Dojlid Piotr Anchim.

 

Lorczanka to rutynowana, 42-letnia zawodniczka, która powinna być poważnym wzmocnieniem naszego zespołu.

 

Głównym celem jest ogrywanie naszych juniorek w pierwszej lidze. Oczywiście, mamy też sportowe ambicje i chcemy utrzymać się –zaznacza Piotr Anchim.

 

Obok wymienionych zawodniczek w kadrze na najbliższy sezon znalazły się też: Karolina Budenas, Michalina Górska, Alicja Jarkowska i Julia Jackowska.

 

Już inauguracja będzie dla naszych pań wielkim wyzwaniem. Spotkanie 1. kolejki z Chrobrym Międzyzdroje zostało przełożone i na starcie Dojlidy zmierza się w derbowym mecz z AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. Rywalki mają mocną kadrę, a doszła do niej latem utalentowana Litwinka Ugne Baskutyte.

 

Z pewnością będzie to trudne spotkanie, ale będziemy trzymać kciuki za nasz zespół. Początek niedzielnego meczu w Łomży o godz. 16.

 

 

TERMINARZ DOJLID

 

10 września: AZS PWSiP Łomża - Dojlidy

30 września: Champion Police - Dojlidy

1 października: Chrobry Międzyzdroje - Dojlidy

14 października: Dojlidy - GLKS II Nadarzyn

3 listopada: Stella Niechan Gniezno - Dojlidy

4 listopada: Noteć Inowrocław - Dojlidy

11 listopada: Dojlidy - MRKS Gdańsk

18 listopada: Hals II Warszawa - Dojlidy

2 grudnia: Dojlidy - Agro-Sieć Chełmno

facebook