Dodana: 4 marzec 2019 13:26

Zmodyfikowana: 4 marzec 2019 13:26

Udany sezon narciarski na Dojlidach

Ponad 4,5 tys. wypożyczeń sprzętu – taki wynik w minionym sezonie narciarskim odnotował Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Sprzyjająca zimowa aura pozwoliła na otworzenie dłuższej trasy wokół zalewu dojlidzkiego. Teraz plaża miejska szykowana jest do wiosny.

Ilustracja do artykułu IMG_4985.jpg

Sezon zimowy na plaży miejskiej Dojlidy, którą zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, należy zaliczyć do pomyślnych. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy sprzęt narciarski wypożyczono tam ponad 4,5 tys. razy. W styczniu 2019 r. odnotowaliśmy 3 501 wypożyczeń, a w lutym 2019 r. – 1 010 wypożyczeń. Narty biegowe cieszyły się największym zainteresowaniem tradycyjnie w czasie ferii zimowych. Od 19 stycznia do 3 lutego 2019 r. narty z wiązaniami, buty i kijki narciarskie wypożyczyliśmy 3 318 razy. 

W tym roku padł weekendowy rekord wypożyczeń w dotychczasowej działalności wypożyczalni nart biegowych. W dniach 26-27 stycznia 2019 r. odnotowaliśmy 798  wypożyczeń. W porównaniu do ubiegłego sezonu narciarskiego, ten był zdecydowanie lepszy. W 2018 roku narciarnia działała do 12 marca 2019 r. W tym czasie z wypożyczalni skorzystało dokładnie 2900 osób.

Pierwszy weekend marca 2019 r. był ostatnim w funkcjonowaniu narciarni na Dojlidach. W tym roku sezon narciarski rozpoczął się 10 stycznia. Wcześniej przez kilka dni intensywnie naśnieżaliśmy trasę wzdłuż plaży. Intensywne opady naturalnego śniegu i minusowe temperatury pozwoliły także na otworzenie dłuższej, ponad 3-kilometrowej, trasy wokół zbiornika wodnego.

Teraz Dojlidy szykują się do sezonu wiosennego. To doskonałe miejsce do spacerów, przejażdżek rowerowych, ćwiczeń na świeżym powietrzu, zabaw dla dzieci, integracyjnych spotkań. Na miejscu można wypożyczyć kijki do nordic walking oraz rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych. Zainteresowanym możemy zorganizować ognisko lub grilla. W lasku działa siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw dla najmłodszych. Do końca maja wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.

facebook