Dodana: 5 wrzesień 2018 11:05

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2018 11:05

Treningi z pomiarem czasu na Torze Wschodzący Białystok

Po wakacyjnej przerwie na najnowszy obiekt Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wracają widowiskowe treningi. W czwartek, 6 września odbędą się szybkie jazdy z pomiarem czasu.

Ilustracja do artykułu Treningi z pomiarem czasu na Torze Wschodzący Białystok  (1).jpg

Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku i Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Białostockiego 2018 to gratka dla kierowców rajdowych. Organizuje je Automobilklub Podlaski przy wsparciu Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najbliższa runda zawodów odbędzie się w niedzielę, 9 września w Bielsku Podlaskim pod nazwą  „3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego”. Jednak, by obejrzeć zmagania kierowców nie trzeba wyjeżdżać z Białegostoku. Klimat tego wydarzenia będzie można poczuć już w czwartek, 6 września na Torze Wschodzący Białystok, którym zarządza BOSiR. Tu w godz. 17:00-19:00 odbędą się swobodne jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem czasu. To specjalny system, który pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Tę przygotował kierowca rajdowy - Marcin Malinowski (plan treningu znajduje się w załączeniu). Koszt treningu to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych i zaprawionych w boju kierowców. To wydarzenie także dla osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę, a przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami.

 

Ponadto w tym tygodniu na Torze Wschodzący Białystok:

  • we wtorek, 4 września w godz. 17:00-18:00: swobodne jazdy samochodowe
  • w środę, 5 września w godz. 17:00-19:00: swobodne jazdy motocyklowe
  • w sobotę, 8 września w godz. 10:00-12:00, 12:30-14:30, 15:00-17:00: swobodne jazdy motocyklowe
  • niedzielę, 9 września w godz. 10:00-12:00: swobodne jazdy motocyklowe i w godz. 13:00-14:00: swobodne jazdy motocyklowe.

Przypominamy, że do 30 września trwa promocja cenowa 4+1. Za piątą jazdę płacimy tylko pół ceny. Zasady są proste. Jeśli klient w okresie promocji wykupi cztery godzinne swobodne jazdy samochodowe bądź motocyklowe, otrzyma uprawnienie do piątej jazdy za pół ceny. Zatem piąta jazda będzie kosztowała 25 zł - samochodowa i 19 zł - motocyklowa. Należy przy tym spełnić dwa warunki:

  • kierowca w okresie trzech miesięcy zakupi cztery godzinne jazdy swobodne własnym samochodem lub własnym motocyklem, za które uiszcza cenę standardową, określoną w cenniku
  • promocyjna godzinna jazda będzie piątą z kolei i zostanie wykupiona w okresie trzech miesięcy od zakupu pierwszej jazdy.

 

Uwaga: włączając się do promocji należy pamiętać i stosować zasadę, że swobodne jazdy można wykupić wyłącznie przez system internetowy PayU. Dostępny jest on po rezerwacji obiektu w harmonogramie na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Piąta, promocyjna kwota do opłacenia będzie gotówką na obiekcie.

*** 

 

Tor Wschodzący Białystok zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

autor: BOSiR

facebook