Dodana: 26 listopad 2018 13:35

Zmodyfikowana: 26 listopad 2018 13:35

Trening przed samochodową Barbórką

Pomiar czasu na Torze Wschodzący Białystok tradycyjnie poprzedza Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. To już ostatnia szansa w tym roku, by sprawdzić swój czas przejazdu na obiekcie BOSiR.

Ilustracja do artykułu IMG_2860.JPG

Jazdy z elektronicznym pomiarem czasu zawitają na Tor Wschodzący Białystok w najbliższą niedzielę, 2 grudnia. W godz. 10:00-12:30 i 13:00-15:30 zapraszamy na trening z systemem, który pozwala określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Tym razem kierowcy mogli sami zdecydować, jak będzie przebiegała trasa treningu – kilka jej wersji przygotował rajdowiec Marcin Malinowski. Głosowanie odbyło się na Facebooku w Grupie Tor Wschodzący Białystok (https://www.facebook.com/groups/949774275170206/).

Koszt takiego treningu to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To wydarzenie także dla osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę, a przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami.

 

Niedzielne jazdy to trening przed finałem Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2018. Zawody organizowane przez Automobilklub Podlaski odbędą się pod hasłem „33. Samochodowa Impreza Barbórka 2018”. Planowana jest na sobotę 8 grudnia również na Torze Wschodzący Białystok. Podczas Barbórki będzie można przejechać się na miejscu pilota jako pasażer z kierowcą nie tylko rajdowym, ale i driftowym.

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

 

facebook