Dodana: 5 luty 2019 12:21

Zmodyfikowana: 5 luty 2019 12:21

Tenis stołowy kobiet. Optima Polska Dojlidy liderem

To był trudny, ale bardzo udany weekend dla Optima Polska Dojlid Białystok. Nasze pierwszoligowe tenisistki w trzech meczach wywalczyły aż pięć punktów. Zaczęło się od spotkania na szczycie z liderującą dotąd drużyną AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. Derby były bardzo zacięte, trwały trzy godziny i zakończyły się zwycięstwem białostoczanek 7:3, co pozwoliło nam wyprzedzić rywalki w tabeli.

Ilustracja do artykułu optima polska 1 liga kobiet 1200x800.jpg
Po pierwszych singlach był remis 1:1, potem zaczęło się robić niebezpiecznie, bo Michalina Górska przegrała 0:3 z naszą byłą reprezentantką Olą Jarkowską, a Weronika Łuba prowadziła z naszą Kamilą Gryko 2:0.

- Nic mi nie szło i nie byłam sobą przy stole. Ale robiłam wszystko, by odwrócić losy pojedynku – mówiła po meczu w rozmowie z „Kurierem Porannym” nasza tenisistka.
Ambicja opłaciła się. Przeciwniczka zaczęła popełniać dużo błędów, a Kamila grać coraz lepiej. W efekcie wygrała trzy kolejne sety i cały pojedynek.
W deblach Kamila Gryko i Julia Jackowska zwyciężyły bez większych problemów, ale Michalina Górska i Daria Kisiel przegrywały 0:2. Obie pokazały jednak serce do walki i ambicję, triumfując 3:2.

W drugiej serii singli nasz zespół przypieczętował zwycięstwo, a porażkę poniosła tylko Michalina Górska.

- Nie był to może mecz na bajecznym poziomie, ale emocji i walki było w nim pod dostatkiem. Cieszymy się też, że po tym sukcesie nasze tenisistki nie straciły koncentracji i zremisowały 5:5 bardzo trudny mecz w Nadarzynie i wygrały 8:2 w Chełmnie. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa i walka o pierwsze miejsce może trwać do ostatniego spotkania – podsumowuje menadżer białostockiego klubu Piotr Anchim.
Optima Polska Dojlidy Białystok - AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 7:3 
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Kamila Gryko - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Michalina Górska - 0,5
GLKS II Nadarzyn - Optima Polska Dojlidy Białystok 5:5
Punkty dla naszego zespołu: Julia Jackowska -2,5; Daria Kisiel - 2; Kamila Gryko - 0,5; Michalina Górska – 0
Agro-Sieć Chełmno – Optima Polska Dojlidy Białystok 2:8
Punkty naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 2,5; Kamila Gryko - 0,5
facebook