Dodana: 1 sierpień 2018 08:40

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2018 08:40

Tenis stołowy. Dojlidy w nowej odsłonie

Dojlidy Białystok zaczęły przygotowania do nowego sezonu 2018/2019. W składzie drużyny występującej w Lotto Superlidze nie było wielu zmian względem poprzedniego sezonu. Jedynie Białorusina Pawła Platonowa zastąpił młody polski junior Przemek Walaszek. Kontrakt na wszystkie 22 mecze podpisał za to sprawdzony Chińczyk Li Yongyin.

Ilustracja do artykułu wang_zeng_yi_i_li_yongin.jpg
2 września rozpocznie się kolejny sezon Lotto Superligi. W zmienionej odsłonie zaprezentują się w nim Dojlidy Białystok.
 
- W naszej drużynie nie zagra już Paweł Platonow, który w minionych rozgrywkach prezentował się znacznie poniżej oczekiwań. Miejsce Białorusina zajmie Przemek Walaszek. Czołowy junior naszego kraju ma już za sobą kilka epizodów w Lotto Superlidze. Nadszedł czas, by występował regularnie i brał na siebie odpowiedzialność za wyniki - tłumaczy menadżer klubu Piotr Anchim.
 
Obok Przemka, trzon drużyny stanowić będą dwaj zawodnicy występujący w poprzednich rozgrywkach w Dojlidach - Wang Zeng Yi i Yongyin Li. Ale i w ich przypadku sporo się zmieni.
 
-Wandżi to nowy, grający trener zespołu. Będzie odpowiadał za rozpracowanie przeciwników, przygotowanie taktyczne i wszystkie sprawy, związane ze sportową stroną spotkań ligowych. Uważamy, że to dobre rozwiązanie. Nie będzie barier językowych z żadnym z młodych tenisistów, bo przecież Wandżi zna biegle zarówno język polski, jak i chiński. Poza tym ma ogromną wiedzę i doświadczenie, które jest w stanie wykorzystać podczas meczów - mówi Piotr Anchm.
 
Yongyin Li do tej pory przyjeżdżał na spotkania ligowe z Chin. Teraz będzie w Białymstoku mieszkał i trenował, co też powinno wyjść na dobre zarówno jemu, jak i drużynie.
 
- Zmiany służą temu, by nie powtórzyła się historia z poprzednich rozgrywek, kiedy na papierze byliśmy całkiem mocni, a skończyło się na jedenastym miejscu. Teraz chcemy funkcjonować nieco inaczej i wierzę, że będą to zmiany na lepsze - kończy menrdżer klubu.
 
Obok trzech podstawowych zawodników, do rozgrywek w barwach Dojlid zostali zgłoszeni:
 
Jakub Chojnacki, Marcin Jarkowski, Piotr Michalski, Krzysztof Kurlenda, Marcin Olszewski, Maciej Piszczatowski, Paweł Piszczatowski, Mateusz Repke i Piotr Anchim.
 
A nowy sezon białostocka drużyna zainauguruje w niedzielę - 2 września, wyjazdowym meczem z beniaminkiem - Energą KTS Toruń. W Białymstoku pierwszy mecz odbędzie się w piątek - 7 września, kiedy Dojlidy Białystok podejmą Palmiarnię Zielona Góra. 
 
fot. Robert Kruk 
facebook