Dodana: 29 maj 2018 14:13

Zmodyfikowana: 29 maj 2018 14:13

Tenis stołowy. Dojlidy przed szansą na Ekstraklasę Kobiet

Sezon ligowy dla zespołów Dojlid Białystok już się skończył, ale nastąpił wielki zwrot akcji. Oto szansę na awans do ekstraklasy ma kobieca drużyna Dojlid, która zagra w barażowym dwumeczu z Karpatami Krosno!

Ilustracja do artykułu dziewczyny_druzyna.jpg
- Zajęliśmy czwarte miejsce w grupie północnej, ale z gry w barażach zrezygnowały wyprzedzające nas Chrobry Międzyzdroje i Agro-Sieć Chełmno. Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość walki o ekstraklasę, nie zastanawialiśmy się wcale. Skoro można bić się o awans, to trzeba to zrobić. Traktujemy ten dwumecz jako nagrodę dla dziewczyn za bardzo udany sezon - mówi menadżer klubu Piotr Anchim.
 
Karpaty zgromadziły w 17 meczach 27 punktów (13 zwycięstw, remis i trzy porażki) i zajęły w grupie południowej drugie miejsce. Do ekstraklasy nie mogą jednak awansować zwycięskie rezerwy AZS UE Wrocław, gdyż w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje pierwszy zespół tego klubu. Stąd drużyna z Podkarpacia jest traktowana jako mistrz grupy i będzie miała przywilej rozegrania rewanżu u siebie, a do pierwszego spotkania dojdzie w Białymstoku.
 
- Nasz zespół jest ciągle w treningu, więc liczę, że podejmie walkę, chociaż rywal jest bardzo wymagający Zapraszamy kibiców do hali przy ul. Suchowolca w niedzielę - 3 czerwca na godzinę 14. Doping na pewno bardzo pomoże naszym tenisistkom - dodaje Piotr Anchim.
 
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Krośnie w niedzielę - 10 czerwca. Wkrótce więcej informacji o dwumeczu z Karpatami. Trzymajmy kciuki za Dojlidy!
 
Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: żeńska drużyna Dojlid).
facebook