Dodana: 14 listopad 2018 15:31

Zmodyfikowana: 14 listopad 2018 15:31

Tenis stołowy. Dobra gra Młodych Dojlid

Młodzi adepci tenisa z białostockiego klubu po raz kolejny startują w Białostockiej Lidze Sportu i radzą sobie w bieżących rozgrywkach bardzo dobrze. Młode Dojlidy z trzech dotychczasowych spotkań wygrały dwa (10:4 z Telesalonem i 14:0 z Promieniem II Mońki) i poniosły minimalną porażkę 6:8 z faworyzowanym Rodmarem.

Ilustracja do artykułu dol.jpg

W rankingu indywidualnym II ligi Konrad Gryk jest wiceliderem (osiem wygranych pojedynków i tylko jedna porażka), a Filip Perkowski jest sklasyfikowany na szóstym miejscu (bilans 6-1). Obok nich w zespole grają też: Maciej Perkowski, Szymon Patejczuk i Konrad Romanowicz. 

- To dla tych młodych zawodników bardzo dobra szkoła i wielkie doświadczenie. Mogą sprawdzać się na tle dużo bardziej doświadczonych tenisistów, a poziom w drugiej lidze wcale nie jest niski - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim. 

Oby zebrane w BLS-ie doświadczenia pomogły naszym zawodnikom w udanym starcie podczas turnieju z cyklu Grand Prix Polski Młodzików, który podczas weekendu zostanie rozegrany w Gdańsku. 

- Konrad Gryk zagra w turnieju głównym jako zwycięzca zawodów wojewódzkich i liczymy, że wyjdzie z grupy. Przez eliminacje przebijać się będą Maciej Perkowski i Szymon Patejczuk, a ich celem będzie przejście kwalifikacji - zaznacza Potr Anchim. 

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Konrad Gryk.

facebook