Dodana: 4 marzec 2018 21:59

Zmodyfikowana: 4 marzec 2018 21:59

Szczypiorniści SPR Nowe Piekuty utrzymali fotel lidera

SPR Nowe Piekuty rozegrał ostatni domowy mecz w tym sezonie. MLKS Czarni Olecko nie mieli szans w starciu z liderem tabeli. Podlasianie zasłużenie wygrali 33:28.

Szczypiorniści Nowych Piekut nieco ospale rozpoczęli mecz, szybko tracąc dwie bramki. Na szczęście podopieczni Piotra Tymińskiego poprawili grę w obronie, dzięki temu piekuccy szczypiorniści mogli kontratakować. W tym elemencie nieoceniony jest duet Karol Pruszyński i Dawid Werpachowski. Ci zawodnicy, w zaledwie siedem minut, zdobyli łącznie sześć bramek (10:3). Wysokie prowadzenie wprowadziło w ekipie SPR-u lekkie rozluźnienie, co wykorzystali przeciwnicy, zwłaszcza Marcel Szupieńko i Mikołaj Głębocki (12:7). W końcówce pierwszej połowy oglądaliśmy ciekawą wymianę pomiędzy Grzegorzem Przeździeckim i Damianem Bieleckim, którzy zdobyli po dwie bramki. Ostatnią akcję tej części spotkania doskonale wykorzystał Błażej Iwańczuk (18:12).

Drugą partię otworzył Hubert Dłużniewski. Następnie MLKS nie potrafił odnaleźć złotego środka na doskonale grającego Marcina Piekutowskiego. Fragment ich nieskutecznej gry przerwał Dawid Słabiński (24:14). Bezpieczną przewagę wykorzystał trener SPR-u, który wprowadził na boisko młodych zawodników. Mimo tego poziom gry gospodarzy utrzymywał się na dobrym poziomie. Zespół z Olecka gonił wynik, ale nie był w stanie zatrzymać piekuckiej drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:28.

- Nasze emocje zostawiliśmy w szatni. Do tego meczu podeszliśmy z chłodnymi głowami. Rozkręcaliśmy się z minuty na minutę. W tym meczu pokazaliśmy siłę słowa "drużyna". Świetną dyspozycję w ataku, uzupełnialiśmy defensywą. Wyróżnić trzeba naszych bramkarzy, którzy po raz kolejny pokazali klasę! - mówił kapitan, Marcin Piekutowski.

- Zwycięstwo w dniu urodzin smakuje jeszcze lepiej. Cieszę się, że zagraliśmy konsekwentnie, zespołowo i przede wszystkim skutecznie. Myślę, że w dobrym stylu pożegnaliśmy się z naszymi kibicami - dodał Mariusz Jankowski.

SPR Nowe Piekuty - MLKS Czarni Olecko 33:28 (18:12)

SPR Nowe Piekuty: Niemyjski Krystian, Przeździecki Grzegorz (3), Broniek Rafał, Jankowski Mariusz (3), Krassowski Mariusz, Falkowski Maciej, Piekutowski Marcin (9), Werpachowski Dawid (8), Pruszyński Karol (4), Kostro Rafał (2), Śliwowski Jakub, Oliwniak Paweł, Kostro Adrian (3), Iwańczuk Błażej (1), Zakrzewski Gustaw, Niemyjski Adrian

MLKS Czarni Olecko: Jegliński Tomasz (2), Bagiński Brajan, Dłużniewski Hubert (3), Bielecki Damian (6), Gabruś Jakub (3), Słabiński Dawid (4), Żenda Mateusz (2), Szupieńko Marcel (2), Głębocki Mikołaj (4), Grudziński Filip (2), Sosnowski Kamil