Dodana: 7 czerwiec 2018 13:28

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2018 13:28

Szachy. Juniorzy z Podlaskiego walczyli o tytuł mistrza

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem w Wasilkowie k. Białegostoku zostały rozegrane XX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do 18 lat w szachach.

Ilustracja do artykułu XX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do 18 lat w szachach (29).jpg

Rozgrywki zostały przeprowadzone w oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund lub kołowym – odpowiednio do liczby graczy. Wystartowało 172 zawodników, w tym 62 dziewczęta. Reprezentowali 8 klubów z województwa podlaskiego: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (68 osób), Klub Szachowy Hańcza Suwałki (31), Klub Szachowy Jagiellonia Białystok (14), Akademia Sportów Umysłowych Sokółka (13). Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka (12), Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki (12), Klub Szachowy Maraton Łomża (10), Młodzieżowy Dom Kultury Białystok (3). Wystąpiło też 9 zawodników niezrzeszonych.

Zwycięzcy poszczególnych grup zdobyli tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w grupach, otrzymali puchary i medale. Premie pieniężne wręczono za lokaty I-VI. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Kluby, które w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsca I-VI, otrzymały puchary, zaś wszystkie – dyplomy.

Mistrzostwa Województwa zorganizował Podlaski Związek Szachowy z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Podlaską Federacją Sportu. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

W załączeniu poniżej szczegółowe wyniki.