Dodana: 22 styczeń 2019 08:25

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2019 08:30

Tenis stołowy. Świetny weekend Optima Polska Dojlid Białystok - trzy zwycięstwa w trzy dni

Optima Polska Dojlidy Białystok wiceliderem I ligi kobiet w tenisie stołowym. Stało się tak po trzech weekendowych zwycięstwach białostockiego zespołu, który zdobył sześć punktów w trzy dni.

Ilustracja do artykułu optima polska 1 liga kobiet 1200x800.jpg
Pierwszy komplet puntów przyszedł nam bez walki. Polski Związek Tenisa Stołowego anulował walkower na korzyść Optima Polska Dojlid za mecz z Galaxy Białystok. Do spotkania miało dojść w miniony piątek, tyle, że przeciwniczki białostoczanek znów nie pojawiły się we własnej hali i sędziowie powtórnie przyznali walkower naszemu zespołowi.

W sobotę dziewczyny grały na wyjeździe z Notecią Inowrocław. Rywalki zamykają tabelę, ale to wcale nie ułatwiało nam zadania. Wiadomo, że w ich sytuacji zwycięstwa są na wagę złota i trzeba się liczyć z ich wielkim zaangażowaniem. Tymczasem już po pierwszej serii singli prowadziliśmy 3:1, dwa punkty dołożyły deble i druga seria gier pojedynczych była już tylko formalnością. Ostatecznie nasz zespół wygrał 8:2. Daria Kisiel nie straciła nawet seta, dobrze spisały się też Kamila Gryko, Julia Jackowska i Michalina Górska.

Najtrudniejsza przeprawa miała być w hali wicelidera - Chrobrego Międzyzdroje. Tymczasem zespół Optima Polska Dojlidy zagrał rewelacyjnie, gromiąc gospodynie 9:1. Jeden pojedynek przegrała Kamila Gryko, w pozostałych górą były nasze reprezentantki.

Na wielkie brawa zasłużyła Michalina Górska, której dokuczała kontuzja pleców, a mimo to zagrała na bardzo dobrym poziomie i w obu meczach zdobyła komplet punktów.

- Trafiłem do szpitala na zabieg chirurgiczny nogi i nie mogłem pomyśleć o lepszym "lekarstwie". Brawa dla zespołu za te wyniki i przede wszystkim za zaprezentowany poziom. Widać, że wszystkie dziewczyny robią stałe postępy, a na tym nam najbardziej zależy - ocenia menadżer Dojlid Piotr Anchim.
Nasza drużyna ma 16 oczek, o punkt mniej od liderującego AZS-u Łomża. Przed naszymi tenisistkami dwa bardzo ważne, wyjazdowe mecze - z GLKS-em II Nadarzyn i Agro-Siecią Chełmno.

- Nie wywieramy na zespół żadnego nacisku. Nasze tenisistki mają po prostu zagrać najlepiej, jak potrafią. Jak na razie daje to znakomite efekty - zaznacza Piotr Anchim.
WYNIKI:
Galaxy Białystok - Optima Polska Dojlidy Białystok 0:10 (walkower).
Noteć Inowrocław - Optima Polska Dojlidy Białystok 2:8.
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Kamila Gryko - 1,5.
Chrobry Międzyzdroje - Optima Polska Dojlidy Białystok 1:9.
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 2,5; Kamila Gryko - 1,5.
facebook