Dodana: 13 listopad 2018 08:23

Zmodyfikowana: 13 listopad 2018 08:23

Suwalscy karatecy Drużynowymi Mistrzami Polski Młodzieżowców

W Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, które odbyły się 10 listopada w Ełku suwalscy karatecy okazali się bezkonkurencyjni i zostali Drużynowymi Mistrzami Polski Młodzieżowców. Pokonali 64 kluby z całej Polski. Nasi karatecy obronili tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodzieżowców sprzed roku, zdobywając jednocześnie 20 medal drużynowy w historii.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

Indywidualnie suwalczanie zdobyli 8 medali: 2 brązowe w juniorach oraz 3 złote  i 3 brązowe w młodzieżowcach. Najlepszym zawodnikiem z pośród wszystkich startujących został Michał Karpowicz, podwójny złoty medalista. Na zawodach wystartowało 192 zawodników. Na 9 członków druzyny z Suwałk (czworo juniorów i pięcioro młodzieżowców) tym razem medalu nie zdobyli juniorzy Piotr Barwicki i Aleksandra Biłbak oraz młodzieżowiec Aleksandra Mozerys.

- Ostatnie trzy miesiące były bardzo trudne dla naszych karateków, nagromadzenie się startów w najważniejszych zawodach spowodowało, że zawodnicy od końca wakacji trenują non stop, co powoduje stany przemęczenia i kontuzje - mówi Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. - Mimo to wszyscy trenują dalej, bo przed nami za dwa tygodnie Mistrzostwa Europu Kadetów i Młodzieżowców w Budapeszcie. Tam wystartuje sześcioro naszych reprezentantów. Mamy nadzieję, że medale Mistrzostw Polski i tytuł „Najlepszych w Kraju” pomoże naszym zawodnikom wrócić z medalami Mistrzostw Europy.

Medaliści Mistrzostw Polski:

- Michał Karpowicz – I miejsce Kumite do 75 kg, I miejsce Kata Młodzieżowców, Najlepszy Zawodnik Mistrzostw

- Damian Biłbak – I miejsce Kumite do 65 kg, III miejsce Kata Młodzieżowców

- Aleksandra Górska – III miejsce Kumite + 65 kg Młodzieżowców

- Daniel Biłbak – III miejsce Kumite d0 70 kg Młodzieżowców

- Aleksandra Rybacka – III miejsce Kumite do 55 kg Juniorek

- Kacper Sawicki – III miejsce Kumite do 70 kg Juniorów

 

 

facebook