Dodana: 5 marzec 2018 15:24

Zmodyfikowana: 5 marzec 2018 15:24

Suwałki. Umowa na organizację mistrzostw już podpisana

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w poniedziałek (5 marca) w Warszawie umowę z Pawłem Olszańskim Sekretarzem Generalnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na organizację PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Wydarzenie odbędzie się w Suwałkach w dn. 1-2 czerwca tego roku.

Ilustracja do artykułu 01-2.jpg

Pierwsze tego typu Mistrzostwa w naszym kraju zapowiadają się naprawdę bardzo ciekawie. Zwłaszcza po wczorajszym sukcesie męskiej sztafety 4×400 metrów w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Sztafeta zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham oraz ustanowiła nowy rekord świata z czasem 3:01.77.

 Po organizacyjnym sukcesie 70 Mistrzostw LA Juniorów oraz 34 Mistrzostw Polski LA U23  jestem przekonany, że jest to kolejna doskonała okazja do zaprezentowania naszych Pogodnych Suwałk oraz nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, który kosztem 12 milionów złotych przeszedł gruntowną modernizację. W ubiegłym roku dodatkowo wyposażyliśmy obiekt w nowoczesny system nagłośnienia. Stadion jest w 100% gotowy na zbliżającą się imprezę i wierzę, że spełni oczekiwania wszystkich sportowców i trenerów – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

za: UM Suwałki

facebook