Dodana: 15 styczeń 2018 08:45

Zmodyfikowana: 15 styczeń 2018 08:45

Sukces Aleksandry Szutko na mistrzostwach we Wrocławiu

W styczniowy weekend we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych. Tutaj znowu swoja klasę pokazała juniorka młodsza, zdobywczyni medali w konkurencjach kulowych Aleksandra Szutko. Tym razem pokonała m.in. Sylwię Bogacką w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Od początku tego roku konkurencja ta rozgrywana jest w większej ilości strzałów, takiej samej jak dla mężczyzn.
Olę w finale pokonała tylko Katarzyna Komorowska ze Społem Łódź. Tydzień temu, na finale Ligi PZSS Ola odebrała statuetki za tytuł Najlepszego Zawodnika Roku 2017 aż w dwóch kategoriach - Ksp 60l juniorek oraz Ksp 3x20 juniorek.

Ola przyczyniła się znacząco do zdobycia przez Kaliber II miejsca w klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski w karabinie. Drużynie dziewcząt pomogła drużyna mężczyzn, która stanęła na III stopniu podium.