Dodana: 28 maj 2018 08:54

Zmodyfikowana: 28 maj 2018 08:54

Spotkanie z Wojciechem Nowickim na Politechnice Białostockiej

Co czuje zdobywca medalu olimpijskiego? Czym Rio de Janeiro zaskoczyło sportowców? Jakie przysmaki serwowała olimpijska stołówka? - o emocjach sportowych i nie tylko we wtorek, 29 maja opowie Wojciech Nowicki.

Ilustracja do artykułu Wojciech Nowicki.jpg

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej zaprasza na spotkanie z lekkoatletą, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Pekinie (2015) i Londynie (2017), a także mistrzem Polski w rzucie młotem na zawodach w Białymstoku (2017). To jeden z najbardziej utytułowanych sportowców pochodzących z Podlasia i  …. absolwent Politechniki Białostockiej.

Wojciech Nowicki jest absolwentem Wydziału Mechanicznego PB, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera o specjalności automatyka i robotyka. Studia ukończył w 2013 roku. W szkole podstawowej trenował piłkę nożną w Jagiellonii Białystok. Rzut młotem zaczął trenować jako licealista w Podlasiu Białystok. Aktualnie jest jednym z najlepszych zawodników na świecie.
 
Podczas wtorkowego spotkania Wojciech Nowicki opowie m.in. o swoim udziale w olimpiadzie, o warunkach, w jakich trenuje i o tym, jak wspomina studia na Politechnice Białostockiej. Uczelnia uhonorowała go tytułem Złotego Absolwenta Politechniki Białostockiej oraz Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej.
Warto dodać, że wieczór z Wojciechem Nowickim otwiera cykl spotkań z niezwykłymi absolwentami Politechniki Białostockiej.
 
Spotkanie z Wojciechem Nowickim
29 maja 2018 r. godz. 18:00
Klub Studencki GWINT, kampus Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 10

 
Wstęp wolny! 

facebook