Dodana: 29 październik 2018 09:09

Zmodyfikowana: 29 październik 2018 09:09

Słodkości i baloniki dla najmłodszych – Pływalnia Rodzinna w Białymstoku świętuje pierwsze urodziny od czasu modernizacji

To jeden z najpopularniejszych obiektów, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu 12 miesięcy pływalnię na osiedlu Słoneczny Stok, przy ul. Stromej w Białymstoku odwiedziło ponad 274 tys. osób. Wcześniej najlepszy rezultat frekwencyjny – z 2015 r. – wynosił niemal 200 tys. osób. Tylko w najsłabszym pod względem frekwencji z ostatnich miesięcy – maju 2018 r. – z usług skorzystało prawie 21 tys. osób. To aż 677 osób dziennie. Prawdziwe oblężenie Pływalnia Rodzinna przeżyła w minione wakacje. W sierpniu 2018 r. odwiedziło ją ponad 30,5 tys. klientów. Frekwencyjny dzienny rekord padł natomiast 31 stycznia 2018 r. – wówczas było tu dokładnie 1270 osób. To najbardziej pojemny basen BOSiR – jednocześnie może przebywać w nim aż 130 osób.

Ilustracja do artykułu Plywalnia Mazowiecka.jpg

W ciągu roku przy ul. Stromej 1a sprzedano prawie 57 tys. biletów normalnych, ponad 85,5 tys. ulgowych oraz ponad 32 tys. rodzinnych (dziecko do lat 7 + opiekun). Z usług obiektu korzystają także grupy z Turośni Kościelnej, Złotorii, Choroszczy, Czarnej Wsi Kościelnej, Księżyna, Niewodnicy Kościelnej czy Wasilkowa. 

W wyniku metamorfozy obiekt został wyposażony w nowoczesne urządzenia i dostosowany do potrzeb rodzin oraz osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu basen pływacki o długości 25 m na sześć torów. W bogato wyposażonej części wypoczynkowej jest grota solna, klienci mogą korzystać z sauny suchej, łaźni parowej z aromaterapią oraz elementów do schłodzenia – tzw. wiadra bosmana i studni lodowej. Nie zabrakło tu też podgrzewanej ławeczki z misami, które służą do kąpieli stóp. Tu można odpoczywać w tepidarium na podgrzewanych leżankach przy relaksacyjnej muzyce oraz na tzw. Słonecznej Łące – pod lampami emitującymi światło zbliżone do naturalnego. Są też dwie wanny jacuzzi, które pomieszczą łącznie kilkanaście osób. Specjalnie dla dzieci przygotowano część z brodzikiem. Na wodnym placu zabaw można znaleźć żółwika i węże pryskające wodą, kolorowe zjeżdżalnie, wiaderka z wodą, armatki wodne. Część rekreacyjną wyposażono w atrakcje dla dorosłych: ławki rurowe, leżanki z masażem. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie nowe zjeżdżalnie, zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. 

Nowością jest basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m, wyposażony w trzy tory, słupki startowej i trampolinę. Powierzchnia lustra wody to ok. 81 m2. Regulowana głębokość wody pozwala na prowadzenie różnych form aktywności. W kilka minut basen można zamienić w miejsce do aerobiku, dostosować go do nauki pływania (wzrostu, umiejętności uczestników) czy do skoków z trampoliny. 

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a czynna jest przez siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem niektórych świąt) w godz. 6:00-22:00 (pływanie na basenie w godz. 6:15-21:30).  Zajętość torów basenowych, liczbę osób w poszczególnych strefach na bieżąco można sprawdzać na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Pływalnia Rodzinna, a następnie klikając w dany dzień w harmonogramie w lewym górnym rogu strony. Zwłaszcza do godziny 16:00 w powszednie dni jest wiele wolnych miejsc, a to daje komfortowe warunki do rekreacji i treningu. 

Tu realizowane są także zajęcia aqua aerobiku. Trening w wodzie przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, które wcale nie muszą umieć pływać. Na ul. Stromej 1a zajęcia te realizowane są w środy w godz. 16:15-17:00, 17:00-17:45 i 17:45-18:30.

Za: BOSiR
(opr.mk)

facebook