Dodana: 21 wrzesień 2018 20:30

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2018 21:03

Rozpoczął się IX Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach

W piątek, 21 września rozpoczął się turniej siatkarski poświęcony pamięci Józefa Gajewskiego - wieloletniego, zmarłego niespodziewanie prezydenta Suwałk. "Jest mi niezmiernie miło, że tak wiele osób przychodzi na memoriał poświęcony pamięci mego ojca. Dziękuję publiczności i wszystkim sportowcom za to wyjątkowe widowisko" - mówił podczas otwarcia turnieju Maciej Gajewski, syn zmarłego prezydenta.

Ilustracja do artykułu memoriał Józefa Gajewskiego (13) (Mały).jpg

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych - wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz, Bogdan Dyjuk - Członek Zarządu Województwa oraz prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

- Z wielką serdecznością wspominamy świętej pamięci Józefa Gajewskiego. Życzymy wszystkim dobrej, wesołej zabawy - powiedziała Anna Naszkiewicz, witając zebranych gości.

Do gorącego kibicowania zapraszał również Bogdan Dyjuk, wyrażając nadzieję, iż w przyszłym roku otwarcie Memoriału nastąpi już w nowej hali. Wtórował mu prezydent Suwałk, życząc wspaniałych gier i radości z siatkówki.

Na parkiecie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach spotkały się trzy zespoły z najwyższej w Polsce klasy rozgrywkowej, Plus Ligi - Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Chemik Bydgoszcz. Gospodarzem jest pierwszoligowy MKS "Ślepsk" Suwałki.

Po dwóch piątkowych meczach wyniki przedstawiają się następująco:

Indykpol AZS Olsztyn - Chemik Bydgoszcz 1:3 (25:14, 19:25, 23:25, 23:25),
MKS Ślepsk Suwałki - Trefl Gdańsk 2:3 (18:25, 27:25, 25:22, 22:25, 9:15).

W sobotę (22.09) przegrani, czyli Indykpol AZS Olsztyn i MKS Ślepsk Suwałki, zawalczą o trzecie miejsce. Natomiast gdański Trefl zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz w walce o triumf w całym Memoriale.

***

Józef Gajewski był wieloletnim prezydentem miasta, za sprawą którego klub przeniósł się z Augustowa do Suwałk. Na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim przy ul. Bakałarzewskiej 32 w Suwałkach w piątek (21.09) pojawiła się siatkarska delegacja, która złożyła kwiaty na grobie Prezydenta.

facebook