Dodana: 14 sierpień 2017 16:32

Zmodyfikowana: 14 sierpień 2017 16:32

Prezydent Tadeusz Truskolaski chce uhonorować brązowych medalistów 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce oraz ich trenerów

Białostoccy lekkoatleci, zawodnicy klubu sportowego Podlasie Białystok, Wojciech Nowicki (sekcja: rzut młotem) i Kamila Lićwinko (sekcja: skok wzwyż) zdobyli brązowe medale podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Ich sukces z londyńskich zawodów jest doceniany przez Miasto. Prezydent Tadeusz Truskolaski zwrócił się z prośbą o opinię do Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta o opinię w tej sprawie. Opinia jest niezbędna do uruchomienia procedury przyznania i wypłaty nagród - w tym przypadku po 20 tys. zł.

Ilustracja do artykułu braz.jpg

– Jesteśmy dumni z naszych lekkoatletów. Sukcesy wybitnych sportowców trzeba doceniać, motywować ich do dalszego wysiłku i nowych osiągnięć. Cieszę się, że będę mógł osobiście pogratulować im miejsc na podium – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W związku z sukcesami swoich podopiecznych uhonorowani zostaną również trenerzy zawodników: Malwina Wojtulewicz-Sobierajska i Michał Lićwinko (nagrody w wysokości 10 tys. zł).

Za: bialystok.pl

 

facebook