Dodana: 31 sierpień 2018 08:24

Zmodyfikowana: 31 sierpień 2018 08:24

Polacy z medalami po II Otwartych Mistrzostwach Azji w Koluchstyl

II Otwarte Mistrzostwa Azji w Koluchstyl w czasie Igrzysk Azjatyckich w Dżakarcie nasz kraj reprezentowało 3 zawodników. Julia Łodzińska startowała w kategorii + 65 kg, Patryk Pietrzeniak w kategorii 82 kg i Paweł Zimnoch w kategorii +100 kg.

Ilustracja do artykułu koluchstyl (4).jpg

Julia Łodzińska zdobyła srebrny medal, przegrywając w finale z zawodniczką Mongolii. Zazwyczaj Julia startuje w  kategorii 73, gdyż jej waga nie przekracza 70 kg. Jednak ze względu na to, że Azjaci są mniejszych gabarytów, kategorie były zaniżone. W rezultacie kategoria +65 kg była największa kategorią wagową kobiet, w której walczyły  zawodniczki ważące nawet ponad 85 kg. Dla Julii była to zbyt duża różnica wagi, co przełożyło się na zwycięstwo Mongołki.

Podobną sytuację miał Paweł Zimnoch. Niestety przekroczył on limit wagowy 1 kilograma i musiał zmierzyć się z o wiele cięższymi od siebie zawodnikami w wyższej kategorii. W finałowej walce z Pakistańczykiem udowodnił, że może bardzo szybko wygrać nawet z zawodnikiem cięższym od siebie o 45 kg.

Patryk Pietrzeniak również nie miał lekkiej przeprawy, gdyż większość jego przeciwników to reprezentanci także różnych stylów kadry olimpijskiej. Jednak ogromne umiejętności i doświadczenie w Koluchstyl, mimo ciężkich walk, pozwoliło Patrykowi zdobyć złoty medal dla Polski.

Przed wyjazdem zawodnicy postawili przed sobą główny cel – zdobycie medali na powyższych zawodach. Jest to niezwykle ważne, gdyż zawodnicy Koluchstyl byli pierwszymi Polakami, którzy wystąpili demonstracyjnie podczas Asian Games. Podczas mistrzostw mieli oni świadomość, że tak naprawdę tworzą polską historię na tak wielkiej imprezie.  Powyższe medale zostały zadedykowane zmarłemu Przyjacielowi, Mecenasowi Koluchstyl i Wielkiemu Białostoczaninowi Jarosławowi Dziemianowi. Podczas kilkudniowego pobytu w Dżakarcie Twórca Stylu Wiesław Koluch wraz z zawodnikami i sędzią szkoleniowcem juniorem Wiesławem Karolem przeprowadzili szereg seminariów w Koluchstyl sportowym i bojowym. W międzyczasie również został podpisany akces przystąpienia Katolickiego Uniwersytetu do Azjatyckiej Organizacji Koluchstyl. Stosowny dokument został podpisany przez Rektora Uniwersytetu i Prezydenta Azjatyckiej Organizacji Koluchstyl w obecności Twórcy Stylu, Prezydenta Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesława Kolucha oraz przedstawicieli rządu Indonezji. We wszystkich ważnych momentach uczestniczył również Prezydent World Traditional Committee Wrestling Gintautas Vileida, który jest jednocześnie Wiceprezydentem Światowej Organizacji Koluchstyl. Był on odpowiedzialny za wiele spraw logistycznych, m.in. za spotkania Wiesława Kolucha z prezydentami innych organizacji, jak np. z Wiceprezydentem UWW, czy chociażby załatwieniem akredytacji do wejścia na obiekty Asian Games. Ciekawostką jest, że Wiesław Koluch korzystał z największego priorytetu akredytacji, która umożliwiała do wejścia we wszystkie miejsca typu, pokoje VIP, wszystkie areny sportowe, miejsca zarezerwowane dla prasy i wiele innych.

Powyższy wyjazd to nie tylko promocja Koluchstyl, Polski i Podlasia, ale również podzielenie obowiązków między Prezydentem i Wiceprezydentami Azjatyckiej Organizacji Koluchstyl oraz wyznaczenie nowych osób, które są odpowiedzialne za zarządzanie poszczególnymi rejonami Koluchstyl.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook