Dodana: 8 maj 2018 08:14

Zmodyfikowana: 8 maj 2018 08:14

Po juniorach czas na kadetki. Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Dojlid

Po sukcesach juniorskich możemy się pochwalić medalem mistrzostw Polski kadetek. W Luboniu trzecie miejsce w grze podwójnej zajęły Ola Jarkowska i Michalina Górska.

Ilustracja do artykułu ola_jarkowska_michalina_gorska_3_miejsce_oom.jpg
- Przyznam szczerze, że akurat w deblu medalu spodziewałem się chyba najmniej, tym bardziej się z niego cieszę - mówi trener naszego klubu Marcin Jarkowski.
 
Do ćwiercfinału nasze tenisistki dostały się bez większych problemów, a w walce o strefę medalową zmierzyły się z rozstawioną z numerem drugim parą: Katarzyna Królikowska (Strzelec Frysztak) i Zuzanna Gaworska (AZS UE Wrocław). Faworytki wygrały dwa sety, ale potem Ola i Michalina odwróciły losy pojedynku, zwyciężając w pozostałych partiach 11:7, 11:7 i 11:3.
W półfinale zawodniczki Dojlid miały zwycięstwo na wyciągnięcie dłoni. W spotkaniu z Martyną Stachniak (Nurt Przemyśl) i Zuzanną Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) prowadzily 2:0 w setach. Rywalki doprowadziły do wyrównania, ale w piątej partii było już 10:7 dla naszych kadetek. Niestety, nasze młode tenisistki nie wytrzymały presji i przegrały, ale i tak mogą być z siebie zadowolone.
 
- Szanse były też w drużynowce, gdzie prowadziliśmy 2:1 z Nurtem Przemyśl, ale przegraliśmy 2:3. Do ćwierćfinału singla dotarła Ola, przegrywając z turniejową jedynką - Elżbietą Kwiatkowską. W sumie zatem był to udany występ. Ważne jest też to, że zdobywamy medale w kolejnej kategorii wiekowej, potwierdzając mocną pozycję w kraju w tenisie młodzieży - podsumowuje trener Jarkowski.
 
Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Michalina Górska - druga z prawej i Ola Jarkowska - za nią).
facebook