Dodana: 18 lipiec 2018 12:01

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2018 12:01

Plażowe turnieje na Dojlidach

Sezon letni w pełni. Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przyciąga plażowiczów, ale też zawodników i kibiców spragnionych sportowych emocji. W lipcowe weekendy obędą się tu widowiskowe turnieje plażowej piłki nożnej i siatkowej. W sierpniu zapraszamy na zawody triatlonowe i święto kolorów, a na co dzień do korzystania z uroków plaży miejskiej.

Ilustracja do artykułu Dojlidy (1).JPG

Dojlidy to nie tylko miejsce rekreacji na świeżym powietrzu, ale też arena największych sportowych imprez letnich. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza tym obiektem, zaprasza na mecze piłki nożnej i siatkówki na piasku. Już w najbliższy weekend (21-22 lipca) odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wschodniej Polski w piłce nożnej plażowej. Wystartuje w nich 12 zespołów: pięć drużyn z województwa podlaskiego, trzy z województwa mazowieckiego, jedna z województwa lubelskiego, a stawkę uzupełnią zaproszone specjalnie na tę okazję: Zgoda Chodecz BST, Junior Hemako Sztutowo i Feniks Opoczno. Zespół ze Sztutowa przyjdzie do Białegostoku składem, którym zdobywał przed rokiem mistrzostwo Polski Juniorów. W gronie faworytów do końcowego triumfu, opróczZgody i Hemako, należy umieścić ekstraklasowe Zdrowie Garwolin oraz pierwszoligowców z Lublina i Tykocina. Szczegóły tego wydarzenia znajdują się także na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl/index.php#/pilka-nozna-plazowa-1395.

W sobotę, 21 lipca odbędzie się trzeci turniej siatkówki plażowej w ramach Letniej Grand Prix 2018. Organizatorami imprezy są BOSiR i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju „Hektor”. Udział w nim może wziąć każdy. Zapisy przyjmowane są na adres plazowka.bialystok@gmail.com. Regulamin zawodów i karta startowa znajdują się na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl/index.php#/letnia-grand-prix-na-dojlidach-1393. Pierwszych 12 par zawodników otrzyma specjalne koszulki. Dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody finansowe.

Klimat siatkówki plażowej zostanie z nami do końca tego miesiąca. W dniach 27-29 lipca na Dojlidach odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Siatkówce Plażowej Plaża Open. Zawody te gościły już w Dąbrowie Górniczej, Rybniku i Łodzi. W najbliższy weekend (20-22 lipca) zawodnicy spotkają się w Zamościu. W Białymstoku odbędzie się piąty i najbardziej emocjonujący turniej – wielki finał. W rozgrywkach Plaża Open mogą uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy, dorośli i młodzież. Publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności czołowych par plażowych w Polsce. Podczas zawodów na pasjonatów siatkówki będą też czekały rozrywki i miasteczko siatkarskie przy boiskach. Zaplanowane są ciekawe konkursy m.in. mundial na wodzie, gra w siatkówkę balonem wypełnionym wodą. Najaktywniejsi kibice mogą liczyć także na okolicznościowe koszulki Plaża Open Niepodległa. Zawody będą transmitowane w TVP 3 i TVP Sport. Tę imprezę BOSiR współorganizuje z firmą BDB Event.

Program turnieju Plaża Open w Białymstoku
27 lipca, piątek
godz. 8:00 weryfikacja zawodników i zawodniczek grających w eliminacjach
godz. 9:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – eliminacje do turnieju głównego
godz. 12:00 Zagrywka do celu
godz. 15:00 Otwarcie strefy historii Polskiej Siatkówki (miasteczko)
godz. 16:00 Mundial na wodzie – otwarty turniej piłki nożnej (boisko AquaWave)
godz. 17:00 Dzika Bomba (boisko główne)

 

28 lipca, sobota

godz. 9:00 -19:00 Turniej główny kobiet i mężczyzn

godz. 14:00 Turniej Vyllejbalon – prowadzi Bartosz Gajda*

godz. 14:30 Animacje z Jurajską

godz. 15:00 Szkółka siatkarska PKN Orlen

godz. 17:30 Skills Challenge – pokaz siatkarskich umiejętności

godz. 20:00 Gala podsumowująca cykl Plaża Open*

 

29 lipca, niedziela

godz. 9:00 Ćwierćfinały turnieju kobiet

godz. 10:00 Ćwierćfinały turnieju mężczyzn

godz. 11:00 Półfinały kobiet

godz. 12:00 Półfinały mężczyzn boisko nr 1 i boisko nr 2

godz. 12:00 Animacje z Jurajską

godz. 12:00 Test wiedzy o historii Polskiej Siatkówki

godz. 13:00 Mecz o 3 miejsce kobiet

godz. 14:00 Mecz o 3 miejsce mężczyzn

godz. 14:15 Finał turnieju kobiet, transmisja w TVP 3 i TVP Sport

Między meczami finałowymi pokaz zumby

godz. 15:15 Finał turnieju mężczyzn, transmisja w TVP 3 i TVP Sport

* za okazaniem zaproszenie

 

Ciekawych imprez na Dojlidach nie zabraknie także w przyszłym miesiącu. 19 sierpnia na Dojlidach odbędą się zawody triathlonowe Elemental Tri Series.Pływanie odbędzie się na zbiorniku wodnym Dojlidy, a tuż obok akwenu zostanie zlokalizowana strefa zmian. Trasa kolarska będzie rozegrana na dwóch pętlach, natomiast bieg będzie wytyczony po ścieżkach i alejkach miasta. Zawody w Białymstoku to impreza finałowa cykl Elemental Tri Series 2018. Zawodnicy maja do wyboru trzy dystanse:

  • olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu), w którym udział będzie największe grono zawodników,
  • sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz
  • najkrótszy dystans, czyli supersprint z draftingiem (0,2 km – 10 km – 2,5 km).

Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Nowością w białostockiej edycji imprezy są bieg 10K Run Series Białystok 2018. Zawody rozpocznie tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat). Zapisywać się można przez stronę: http://triathlonseries.pl/triathlon-bialystok/zapisz-sie/. Zawody organizuje BOSiR z firmą Labosport.

25 sierpnia na plaży dojlidzkiej odbędzie się kolorowe szaleństwo, czyli Holi Festival. To widowiskowa impreza z kolorowymi proszkami, muzyką i dobrą zabawą, która przyciąga dzieci i młodzież.

Dojlidy zapraszają codziennie w godz. 9:00-20:00. Można tu odpoczywać na plaży, wypożyczyć sprzęt pływający, rowery czy kilki do nornic wal king, ćwiczyć w leśnej siłowni, bawić się na placu zabaw, rozpalić grilla i ognisko, rozbić namiot. Działa tu także restauracja i punktu gastronomiczne.

 

facebook