Dodana: 27 listopad 2017 08:29

Zmodyfikowana: 27 listopad 2017 08:30

Siatkówka. Ślepsk Suwałki – Norwid Częstochowa 3:2

Tak jak przed rokiem, tak i w sobotę (25.11.) siatkarze Ślepska Suwałki pokonali Norwida Częstochowa 3:2. Oba wspomniane mecze dzieli to, że przed rokiem Ślepsk przegrywał w setach 0:2, teraz prowadził 1:0 ale przegrywał 1:2. Mecz 10. kolejki trwał ponad dwie godziny.

Po pierwszym secie, wygranym przez Ślepsk na przewagi, w drugim i trzecim lepsi byli goście, którzy obie partie wygrali 25:18. Set czwarty to powrót do gry Ślepska, jakiego chciałoby się oglądać w każdym meczu. Mocna zagrywka, dobre przyjęcie, blok, obrona, skuteczne ataki sprawiły, że rywale tego seta przegrali różnicą aż 11 pkt. (25:14.)

Tie-break rozpalił kibiców do czerwoności. Początek to dwu punktowa przewaga gości: 3:1, 5:3, i 6:4. I wówczas do gry wrócili suwalczanie. Nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 7:6. Na półmetku seta zespoły zmieniały strony boiska przy wyniku 8:7. W drugą cześć decydującego seta lepiej weszli goście z Częstochowy, którzy z 8:7 dla Ślepsk wyciągnęli na 9:8 dla siebie, a po chwili prowadzili już 11:9. Suwalczanie nie pękli. Prowadząc swoja grę to oni, prowadząc najpierw 14:13, a następnie 15:14 mieli piłki meczowe. Rywale obronili je, a nawet sami objęli prowadzenie 16:15 i zagrywali. Tego meczbola z kolei obronili gospodarze. Oni też prowadząc 17:16 mogli skończyć seta i mecz. Trzecią piłkę meczową także obronili częstochowianie, ale przy czwartej (18:17) nie mieli już nic do powiedzenia. Set 19:17 i mecz 3:2 dla Ślepska, który pomimo zwycięstwa pozostał na czwartym miejscu, ale jego strata do prowadzącego Krispolu zmalała do dwóch punktów. Do drugiej Stali Nysa, która awansowała na wicelidera dzięki wygranej 3:0 z AGH Kraków, Ślepsk traci jeden punkt.

Pierwsze zwycięstwo w I lidze zanotowała Olimpia Sulęcin, która pokonała w Spale SMS PZPS 3:2.

Za tydzień ostatnia, 11. kolejka I części rundy zasadniczej, a w niej hity: Krispol – Stal Nysa, Lechia Tomaszów Maz. – Ślepsk (rewanż za PP, w którym 3:2 wygrała Lechia).

Ślepsk Suwałki - Norwid Częstochowa 3:2 (26:24, 18:25, 18:25, 25:14, 19:17)