Dodana: 7 sierpień 2017 08:42

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2017 08:43

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Strzelcy Kalibra z medalami

Do siedmiu medali zdobytych na Mistrzostwach Polski Juniorów i po dwóch medalach na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców najmłodsi Kalibrowicze dołożyli sześć kolejnych krążków.

Ilustracja do artykułu aaa.jpg

Ignacy Kaczmarek wygrał w konkurencji Pistolet sportowy 30+30. Po części dokładnej zajmował 11 miejsce,  medal zdobył dzięki świetnemu strzelaniu w części szybkiej zdobywając 294 na 300 punktów. W tej samej konkurencji wysokie miejsca zajęli Paweł Sadowski (5. miejsce) i Mateusz Pugacewicz (6 miejsce). Kolejnego dnia Ignacy Kaczmarek zdobył srebro w pistolecie szybkostrzelnym.

Aleksandra Szutko zdobyła złoty medal w konkurencji karabin sportowy trzy postawy, w której wcześniej zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. Do dorobku medalowego dołożyła jeszcze brązowy krążek w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc oraz 1. miejsce w Grand Prix w konkurencji karabin pneumatyczny.

Ignacy Kaczmarek w pistolecie i Aleksandra Szutko w karabinie zdobyli tytuły Najlepszego Zawodnika Olimpiady.

Do dorobku medalowego dorzucili się też Ewa Majdaniuk, która zdobyła srebro w Kpn 40 i Paweł Sadowski – brąz w Ppn 40. Oboje wyrównali swoje rekordy życiowe.

W imprezie towarzyszącej – „Finał Strzelania w Sieci” nasi reprezentanci, Paweł Sadowski w pistolecie i Adrian Dederko w karabinie, zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach.

UKS Kaliber Białystok w klasyfikacji klubowej zdobył trzecie miejsce wśród 52 startujących klubów.

 

facebook