Dodana: 30 kwiecień 2018 09:49

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2018 09:49

Od 1 maja piąta godzina jazdy za półdarmo, a w niedzielę, 6 maja impreza dla fanów sportów motorowych – to nowe atrakcje na Torze Wschodzący Białystok

Białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji zachęcając wszystkich do częstszego korzystania z usług Toru Wschodzący Białystok i doceniając najwierniejszych klientów wprowadza kolejną promocję cenową. Od 1 maja do 30 września 2018 roku za piątą jazdę zapłacimy tylko pół ceny. Zasady są proste. Jeśli klient w okresie promocji wykupi cztery godzinne swobodne jazdy samochodowe bądź motocyklowe, otrzyma uprawnienie do piątej jazdy za pół ceny. Zatem piąta jazda będzie kosztowała 25 zł - samochodowa i 19 zł - motocyklowa. Należy przy tym spełnić dwa warunki:

Ilustracja do artykułu tor1.JPG
  • kierowca w okresie trzech miesięcy zakupi cztery godzinne jazdy swobodne własnym samochodem lub własnym motocyklem, za które uiszcza cenę standardową, określoną w cenniku
  • promocyjna godzinna jazda będzie piątą z kolei i zostanie wykupiona w okresie trzech miesięcy od zakupu pierwszej jazdy.

Każdy kierowca może korzystać z promocji wielokrotnie, a ceny promocyjne nie dotyczą dodatkowych kierowców. Uwaga: włączając się do promocji należy pamiętać i stosować zasadę, że swobodne jazdy można wykupić wyłącznie przez system internetowy PayU. Dostępny jest on po rezerwacji obiektu w harmonogramie na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Piąta, promocyjna kwota do opłacenia będzie gotówką na obiekcie. 

Na zakończenie majówki w niedzielę, 6 maja w godz. 11.00-17.00 odbędzie się druga odsłona wydarzenia „Poznaj swój tor”. To impreza skierowana przede wszystkim do tych osób, które jeszcze nie widziały tego obiektu, ani z niego nie korzystały. W tym dniu każdy będzie mógł się przekonać, że to doskonałe miejsce do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach. Miejsce – nie tylko dla rajdowców, ale dla wszystkich użytkowników publicznych dróg. Także dla tych, którzy nie mają prawa jazdy i kierowców, którzy maja duże doświadczenie, a na koncie wiele przejechanych kilometrów. Zapraszamy zarówno motocyklistów, jak i kierowców samochodowych. 
6 maja na Torze Wschodzący Białystok odbędą się: 

  • w godz. 11.00-13.00: 20-minutowe sesje dla motocyklistów (cena to 10 zł od motoru)
  • godz. 14.00-17.00: 10-minutowe sesje dla aut (cena również za 10 zł od auta)

Opłata będzie pobierana gotówką na miejscu w dniu wydarzenia. Jednocześnie na Tor będzie wjeżdżało po 10 motorów w sesjach motocyklowych oraz po 5 aut w sesjach samochodowych. Kierowcy kolejnych będą się szykować do jazdy, poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie. Pojazdy będziemy wpuszczać na obiekt na pół godziny przed rozpoczęciem sesji (motory od godz. 10.30, zaś samochody od 13.30).

Przed przyjazdem na obiekt należy wydrukować i podpisać oświadczenie dostępne na stronie w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jego wypełnienie jest obowiązkowe. Bez tego dokumentu nie można wjechać na obiekt. Wcześniejsze jego wypełnienie zdecydowanie usprawni organizację tego wydarzenia. 

Pierwsze dni maja to także dobra okazja by wybrać się na miejskie baseny. Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a:

  • 1 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy 6.15-21.30),
  • 2 maja czynna w godz. 6.00-14.00 (pływamy 6.15-13.30),
  • 3 maja nieczynna.

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4:

  • 1 maja nie pracuje
  • 2 maja czynna będzie w godz. 14.00-22.00 (pływamy 14.15-21.30),
  • 3 maja w godz. 6.00-22.00 (pływamy 6.15-21.30).

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c w dniach 1-3 maja będzie nieczynna.

Dokładne godziny zajętości poszczególnych torów warto sprawdzić wcześniej na stronie www.miejskoaktywni.pl (należy wybrać konkretną pływalnię, następnie w rogu lewej strony wyświetli się harmonogram, godziny pracy można sprawdzić klikając w dany dzień). 

Miejscem idealnym na aktywny wypoczynek dla całych rodzin jest plaża miejska Dojlidy. Czynna jest codziennie, także w dni świąteczne. W wypożyczalni sprzętu wodnego do dyspozycji mamy dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 9.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu do godz. 17.00, zwrot do 18.00). O szczegóły można pytać w kasie pod nr tel. 85 733 25 55. Ważna informacja jest też taka, że do końca maja wstęp na plażę miejską jest bezpłatny.

Warto dodać, że na Dojlidach w tym roku place zabaw dla dzieci wzbogaciły się o nowe elementy. Tu można korzystać także z siłowni na świeżym powietrzu, ścieżek spacerowych oraz dodatkowo płatnych miejsc na grilla i ognisko. Przez cały czas na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

A już w sobotę, 5 maja będzie można obserwować zmagania kajakarzy. W południe na zalewie rozpocznie się V Memoriał Ireneusza Skowrońskiego – Międzynarodowe i Ogólnopolskie Regaty Kajakowe. Impreza ma na celu m.in. uczczenie pamięci przyjaciela podlaskiego kajakarstwa oraz popularyzację tej dyscypliny. Zawody zostaną rozegrane w różnych kategoriach wiekowych.

W trakcie majówki tradycyjnie będzie także coś dla zawodników i kibiców lekkoatletyki. 3 maja w godz. 15.00-18.00 na Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się Mityng Konstytucji 3 Maja. Wśród konkurencji planowane są biegi, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, młot.

 

facebook