Dodana: 5 czerwiec 2018 09:25

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2018 09:25

Niepodległościowy Bieg o Puchar Burmistrza Nowogrodu

Ponad setka osób wzięła udział w wyjątkowym, z racji 100. rocznicy, Niepodległościowym Biegu o Puchar Burmistrza Nowogrodu. - To już tradycja, że na początku czerwca Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie organizuje imprezę biegową. W tym roku szczególną, bo biało-czerwoną - powiedział Grzegorz Palka, Burmistrz Nowogrodu, witając zawodników i gości.

Ilustracja do artykułu bieg_burmistrza_38.jpg

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści i kategoria Open. Zawodnicy, z flagą Polski w ręku, musieli przebiec dystans zaczynając od kilkudziesięciu metrów w przypadku najmłodszych do kilkuset w kategorii Open. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzca puchar.

Na scenie przy skansenie odbywały się również konkursy związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem czuwała Grupa Ratownicza Nadzieja, a o ochłodę po biegu zadbała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie. Dzięki policjantkom każdy mógł się przekonać, co się dzieje z ciałem w momencie uderzenia w przeszkodę na symulatorze zderzeń. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie ufundowali nagrody dla uczestników konkursów artystycznych.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęli: Gabrysia Ilaszczuk wśród dziewcząt i Piotr Depta wśród chłopców. Klasy I-III Dagmara Dąbrowska i Kacper Żurawski. Klasy IV-VI Diana Dąbrowska i Igor Krajewski. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Natalia Cwalina i Jan Kołodziejczyk. W kategorii Open zwyciężył Hubert Lemański.

facebook