Dodana: 29 październik 2018 13:26

Zmodyfikowana: 29 październik 2018 13:26

Na Tor Wschodzący Białystok wracają jazdy dla aut z pomiarem czasu

Rajdowcy będą mieli okazję sprawdzić się już w niedzielę, 4 listopada. To dobry trening przed zawodami samochodowymi.

Ilustracja do artykułu Tor Wschodzący Białystok (5).jpg

Jazdy z elektronicznym pomiarem czasu pozwalają bardzo precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Taki system pojawi się na Torze Wschodzący Białystok w najbliższą niedzielę, 4 listopada. Zaplanowaliśmy dwie sesje swobodnych jazd samochodowych z pomiarem czasu, w godz. 11:00-13:30 oraz 14.00-16.30. Trasę przygotował rajdowiec Marcin Malinowski (plan treningu przesyłamy w załączniku). Koszt każdego z dwóch treningów to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok.

Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych i zaprawionych w boju kierowców. To wydarzenie także dla osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę, a przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami.

Niedzielne jazdy to trening przed kolejną odsłoną Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Białostockiego 2018. Zawody organizowane przez Automobilklub Podlaski wkraczają w decydującą fazę. Najbliższe wyścigi, których trzy próby zagoszczą na Torze Wschodzący Białystok odbędą się w przyszłą niedzielę, 11 listopada.

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl  w zakładce Tor Wschodzący Białystok.
W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

 - Sesje w kolejnych terminach udostępniamy sukcesywnie, w zależności od zapotrzebowania. Jeśli w jakimś dniu nie przewidzieliśmy jazd, prosimy o kontakt – w miarę możliwości postaramy się utworzyć sesję w interesującym klienta terminie – mówi Anna Kopeć z BOSiR.
Wszelkie sugestie dotyczące funkcjonowania toru prosimy kierować mailowo na adres: tor@bosir.bialystok.pl  lub pod numerem tel. 699 677 115.

 

źródło: rzeczni BOSiR

facebook