Dodana: 17 sierpień 2017 14:06

Zmodyfikowana: 17 sierpień 2017 14:06

Młodzi podlascy lekkoatleci na obozie w Augustowie przygotowywali się do zawodów

Od 19 do 29 lipca w Augustowie został zorganizowany obóz sportowy zorganizowany przez OLA Białystok, w którym wzięło udział 77 młodych zawodników (45 dziewcząt i 32 chłopców). Uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I gimnazjum województwa podlaskiego trenują lekkoatletykę.

Ilustracja do artykułu 20170728_175954.jpg

Młodzi sportowcy przyswajali tajniki biegania, skakania i rzucania pod czujnym okiem sześciu trenerów. W trakcie trwania obozu przeprowadzone zostały sprawdziany cech motorycznych: szybkości, skoczności i wytrzymałości, które wypadły bardzo dobrze. Obóz sfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Młodych lekkoatletów w czasie trwania obozów odwiedził Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

W czasie dziesięciodniowego zgrupowania grupa uzdolnionej młodzieży miała możliwość przygotowania się do udziału w zawodach ogólnopolskich - Nestle Cup 2017 - które odbędą się w Toruniu w dniach 13-14.09.2017 r.

Oprócz typowych zajęć szkoleniowych lekkoatleci spędzali czas na plaży, doskonalili swoje umiejętności w grach i zabawach ruchowych, uczyli się korzystania ze sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne) oraz zwiedzali Augustów.

Oby teraz doskonałe warunki treningu przełożą się na uzyskanie znaczących wyników sportowych podczas tych zawodów.  

facebook