Dodana: 21 sierpień 2018 11:10

Zmodyfikowana: 21 sierpień 2018 11:10

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. 12 medali dla Podlaskiego

W dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się największa impreza juniorska w Polsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Bardzo dobrze wypadli podlascy zawodnicy, którzy zdobyli 12 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

Podczas uroczystego zakończenia szachów szybkich nastąpiło uhonorowanie najlepszych klubów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2017. Puchar imienia Zbigniewa Czajki otrzymał MUKS Stoczek 45 Białystok za zajęcie I miejsca.

W szachach szybkich (10-11 sierpnia) rywalizowało 950 młodych szachistów, w tym 321 dziewcząt. Nasz region reprezentowało 109 zawodników, w tym 51 dziewcząt.

Najlepiej wypadli KLARA SZCZOTKA, JAKUB KOSAKOWSKI I OLIWIA KIOŁBASA (wszyscy MUKS Stoczek 45 Białystok), którzy sięgnęli po tytuły mistrzów Polski odpowiednio w kategoriach do lat 10, 16 i 18.

MICHALINA RUDZIŃSKA (KSz Hańcza Suwałki) została wicemistrzynią Polski do lat 16.

Brąz zdobyli KRZYSZTOF WOJTACHA do lat 8 (KSz Jagiellonia Białystok) i IWO KAROLCZUK do lat 12 (MUKS Stoczek 45 Białystok).

7. Aleksandra Stupak (LUKSz Orient Sokółka) – do lat 8;
  8. Julia Dallemura (MUKS Stoczek 45 Białystok) – do lat 10.

W rywalizacji klubowej szachów szybkich MUKS Stoczek 45 Białystok zajął pierwsze miejsce w Polsce z dorobkiem 59 punktów.

W punktacji wojewódzkiej Podlaskie zostało sklasyfikowane na trzeciej pozycji.

We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży MSiT na pierwszym miejscu znalazł się MUKS Stoczek 45 Białystok – 59 punktów.

W szachach błyskawicznych (12 sierpnia) o medale walczyło 880 zawodników, w tym 291 dziewcząt. Województwo podlaskie reprezentowało 98 szachistów, w tym 36 dziewcząt.

Złote medale ponownie wywalczyły KLARA SZCZOTKA i OLIWIA KIOŁBASA (obie MUKS Stoczek 45 Białystok). Trzeci złoty medal przypadł ZUZANNIE ARCISZEWSKIEJ (MUKS Stoczek 45 Białystok) w grupie do lat 12.

Wicemistrzami Polski zostali KRZYSZTOF WOJTACHA (KSz Jagiellonia Białystok) i  IWO KAROLCZUK (MUKS Stoczek 45 Białystok).

Na najniższym stopniu stanął JAN KRÓL w grupie do lat 10 (MUKS Stoczek 45 Białystok).