Dodana: 23 październik 2018 09:34

Zmodyfikowana: 23 październik 2018 09:34

Marta Turoboś i Patryk Kostecki najlepsi w przełajowym Pucharze Polski w Białegostoku

„Wschodzący Białystok” gościł II serię Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym sezonu 2018/2019. W kategorii Elita zwyciężyli: Marta Turoboś (Hurom LKK LUKS Sławno Accent) i Patryk Kostecki (Domin Sport).

Ilustracja do artykułu Bialystok CX 2018 37 MB.jpg

Wyścig odbywał się w malowniczej scenerii zabytkowego Parku Lubomirskich, który w okresie złotej polskiej jesieni wygląda najpiękniej. Zawodnicy rywalizowali wśród starych drzew,  malowniczych stawów i sesji zdjęciowej nowożeńców… Park często jest wybierany na sesje zdjęciowe przez młode pary i tak też zdarzyło się tym razem. Wprost w niezwykły sposób dopisała pogoda. Poranek to nastrojowe mgły, a później na główne wyścigi wyszło piękne słońce. Może tylko zabrakło tylko trochę błota na trasie, aby zawodnicy na zdjęciach wyglądali bardziej „przełajowo”. Jednak panująca susza spowodowała, że błotniste odcinki z ubiegłego roku były zupełnie suche. Można tylko powtórzyć za pewną panią polityk, że „taki mamy klimat”...

W wyścigu elity najlepszy tym razem okazał się Patryk Kostecki z Domin Sport, który w końcówce wypracował bezpieczną przewagę nad Pawłem Królem z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trzeci finiszował Tomasz Bala z Mayday Team Lublin. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była mistrzyni Polski Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławo Accent). Zwyciężczyni tak podsumowała swój start: To był bardzo udany dzień! Z Białegostoku zawsze wracam w dobrym nastroju.”  Kolejne na mecie zawodniczki Anne Wiese i Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper) przyjeżdżały w minutowych odstępach. Wśród juniorek puchar trafił do Julity Zięby (Hurom LKK Luks Sławo Accent).

Wśród juniorów najszybszy była Szymon Pomian, który jednocześnie był piąty w wyścigu elity. Junior UKS "Wygoda" Białystok na początku roku zdobył mistrzostwo Polski w kategorii Junior Młodszy. Jest więc pierwszorocznym juniorem. W Białymstoku przyjechał na start praktycznie z dworca kolejowego gdyż w sobotę startował w Pucharze Czech… W czasie wyścigu trener Wiesław Grabek z UKS Wygoda z niedowierzaniem patrzył na znakomitą postawę swojego podopiecznego.

W przypadku kobiet trudno mówić niestety o jakiejś szczególnej rywalizacji, wszak do wyścigu pań open (elita + orliczka + juniorka) wystartowały zaledwie cztery zawodniczki. Pierwsza na mecie zameldowała się Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławo Accent), o ponad minutę pokonując Anne Wiese. Blisko 2 minuty straciła trzecia z przedstawicielek elity, Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper), zaś równo 5 i pół minuty za zwyciężczynią finiszowała jedyna w tym gronie juniorka, Julita Zięba (Hurom LKK Luks Sławo Accent).

Dzień wcześniej w uzdrowiskowym Supraśla został rozegrany wyścig towarzyszący. Trasa wyścigu została poprowadzona przez nadrzeczne bulwary, plażę miejską i amfiteatr. Runda była dość krótka, ale była bardzo malownicza i urozmaicona. W sobotę w wyścigach elity najszybsi byli Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper) i Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski)


Wyniki Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku:

Elita Kobiet:

 1. Marta Turoboś (Hurom LKK LUKS Sławno Accent)
 2. Anna Wiese (Niezrzeszona)
 3. Agnieszka Bacińska (MAT ATOM Deweloper)


Juniorka:

 1. Julia Zięba (LKK LUKS Sławno)


Elita Mężczyzn:

 1. Patryk Kostecki (Domin Sport)
 2. Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski)
 3. Tomasz Bala (Mayday Lublin)


Junior:

 1. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok)
 2. Arkadiusz Wach (Hurom LKK LUKS Sławno Accent)
 3. Szymon Gryn (Uczniowski Klub Kolarski Prostki)


Juniorka młodsza:

 1. Karolina Stachyra (Mayday Lublin)
 2. Natalia Kaczmarczyk (Korona Kielce)


Junior młodszy:

 1. Michał Koszykowski (UKS Wygoda Białystok)
 2. Kacper Hoppa (Cartusia Kartuzy)
 3. Olaf Koncewicz (UKS Wygoda Białystok)

 

Młodziczka:

 1. Alicja Lachowicz (Uczniowski Klub Kolarski Prostki)
 2. Małgorzata Bandura (Korona Kielce)
 3. Adrianna Żynel (UKS Wygoda Białystok)

 

Młodzik:

 1. Karol Ciechomski (Olimpic Piaseczno)
 2. Filip Malisz (UKS Wygoda Białystok)
 3. Beniamin Dąbrowski (LUKS White MTB Team Biała)

 

Żak:

 1. Jan Kaźmierowski (Szkółka Kolarska w Sokółce)
 2. Aleksander Auguścik (LKK LUKS Sławno)
 3. Mateusz Sidorowicz (Szkółka Kolarska w Choroszczy)

 

Żaczka:

 1. Gabriela Kaczmarczyk (Szkółka Kolarska Team Daleszyce)
 2. Nikola Gliniecka (Szkółka Kolarska w Sokółce)
 3. Antonina Grzenkowicz (GKS CARTUSIA)

 

Pełne wyniki Pucharu Polski w Białymstoku i wyścigu w Supraślu na stronie: www.maratonykresowe.pl.

facebook