Dodana: 18 kwiecień 2018 09:14

Zmodyfikowana: 18 kwiecień 2018 09:14

Maratony Kresowe zapraszają do Międzyrzeca Podlaskiego i Siemiatycz

Kolarzy MTB z Polski Wschodniej czeka bardzo intensywny weekend. W sobotę, 21 kwietnia, Maratony Kresowe zapraszają do Międzyrzeca Podlaskiego na etap jazdy indywidualnej na czas (XCT). Dzień później, w Siemiatyczach, odbędzie się „klasyczny” maraton rowerowy. Obie miejscowości dzieli ok. 50km, więc można ciekawie zaplanować cały weekend w Podlaskiem, w rejonie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. W wyścigach mogą wystartować wszyscy rowerzyści, od przedszkolaków do weteranów.

Ilustracja do artykułu maratony kresowe (4).jpg

Etapy jazdy indywidualnej na czas są nazwane etapami prawdy. Nie ma jazdy na kole. Zawodnik nie widzi jak szybko jadą rywale. Nie może też naśladować sposobu w jaki rywale pokonują zakręty i inne trudności.
Samotna walka z czasem to zupełnie inne emocje niż wyścig ze startu wspólnego. O wyniku decyduje tylko moc, technika jazdy i samokontrola. Wyścigi jazdy indywidualnej na czas w terenie są rozgrywane bardzo rzadko. Dlatego warto skorzystać z okazji i wystartować.

Okolice Międzyrzeca Podlaskiego to raczej równina, ale na zawodników będzie czekać bardzo urozmaicona trasa, która może wielu zaskoczyć. Częściowo prowadzi przez tereny leśne, ale będą także malownicze, otwarte przestrzenie. Clou tej trasy to odcinki wzdłuż brzegów międzyrzeckich jeziorek. Techniczne single i odcinki, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na wyścigu XC, powinny dać sporo przyjemności z jazdy.

Po „rozgrzewce” w Międzyrzecu Podlaskim zawodnicy przeniosą się do Siemiatycz, które na mapie Maratonów Kresowych zadebiutowały trzy lata temu. Od tego czasu stały się żelaznym punktem w kalendarzu Maratonów Kresowych. Trasa wyścigu oferuje właściwie wszystko, co powinno się znaleźć na ciekawej trasie. Już po dwóch kilometrach będzie przejazd przez niewielką rzeczkę. Przez kilka kolejnych kilometrów będzie praktycznie ciągle góra – dół, z krótkimi chwilami na złapanie oddechu. Można rozegrać tutaj typowy wyścig typu XC. W tym roku drużyna PGR Siemiatycze przygotowała nowy, bardzo atrakcyjny odcinek, który nawet
stałym bywalcom wyścigu powinien podnieść poziom adrenaliny. W środkowej części trasy będzie trochę spokojniej. Końcówka trasy to malownicze ścieżki i single w lesie miejskim i brzegami siemiatyckiego zalewu.

Zawodom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Na zawodników najkrótszego dystansu HurtowniaZabawek.pl Mikro Bicyklo będzie czekać wyjątkowa strefa animacji, która oferuje wszystko to, co może sprawić przyjemność maluchom. W Międzyrzecu Podlaskim Podlaskim dla trochę starszych uczestników czeka wystrzałowa atrakcja. I to w sensie dosłownym. Można ją określić jako "ludzka proca". Jest największa tego typu "strzelnica" w Polsce – 22 m w górę! Oferuje ona ekstremalne doznania, gdyż 100 km/h w locie wznoszącym osiąga się w 0,5 s! Dla zawodników, którzy ukończą oba wyścigi Maratony Kresowe przygotowały atrakcyjny upominek. Będą to wielofunkcyjne chusty typu Buff z logo MK.

Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Więcej informacji 

facebook